Dvě rány pro Real Madrid. Vallecano po změně trenéra znovu zaskočilo slavného rivala

Vallecano pod vedením asistenta Iňiga Péreze obralo v nedělním utkání 25. kola LaLigy na svém hřišti Real Madrid po remíze 1:1. Bílý balet poslal do vedení Joselu, ještě v první půli však dokázal z pokutového kopu srovnat Raúl de Tomás. Klub ze čtvrti Vallecas nepadl s Los Blancos ani podruhé v ročníku. Svěřenci Carla Ancelottiho zároveň po více než dvou měsících venku zaváhali, jelikož naposledy se jim v lize nepodařilo zvítězit 9. prosince na hřišti Betisu Sevilla.

Real triumfoval před pár dny v Lipsku, a udělal tak důležitý krok k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V domácí soutěži zase v předešlém kole porazil Gironu, čímž si vybudoval komfortní náskok na čele tabulky. Rayo naopak strádalo a rychle padalo směrem k sestupovým pozicím. Madridského rivala však v minulém domácím klání porazilo a v této sezoně bylo jedním ze čtyř celků, které obraly Bílý balet o body.

Los Blancos dali ovšem na tato fakta rychle zapomenout , když hned ve třetí minutě poslal hosty do vedení ve vápně osamělý Joselu. Španělský střelec přidal po 20 minutách druhý gól, bohužel pro něj mu předcházela situace, kdy se jeho spoluhráč dostal s míčem za hrací plochu. Domácí se k prvnímu ohrožení brány dostali ve 27. minutě a hned z něho vytěžili pokutový kop, který střelou doprostřed brány proměnil de Tomás. Ve 36. minutě mohl lídrovi tabulky vrátit vedení Federico Valverde, jeho pumelice však pouze orazítkovala levou tyč.

Chvíli před uplynutím hodiny hry mohl, tentokrát už regulérní, druhý gól přidat Joselu. Stole Dimitrievski byl ovšem proti a míč do branky nepustil. Menší madridské derby ve druhém poločase moc vyloženějších šancí nenabízelo. Na další si diváci museli počkat až do 80. minuty, kdy se Toni Kroos postavil k přímému kopu a povedenou střelou nechal znovu vyniknout makedonského brankáře. Na konci zápasu ještě podtrhl bezmoc Realu Dani Carvajal, který se po zbytečném ohnání proti soupeři nechal vyloučit.

Almeria dál čeká na výhru

Domácí se mohli v úvodu střetnutí spolehnout na Kingsleyho Ehizibueho. Rychlý křídelník se nejprve propracoval ke střele zpoza vápna, nicméně Simone Scuffet jeho pokus skryl v rukavicích. O chvíli později pláchl Ehizibue po pravém křídle podruhé a předložil skákavý balon Zemurovi. Ten si jej přehodil na pravačku a chladnokrevně obstřelil Scuffeta. Na druhé straně si na centr ideálních parametrů z dílny Tommase Augella naskočil Gaetano a hlavou srovnal stav utkání.

Tvrdá hra plná soubojů vyhovovala po změně stran spíše domácímu týmu. Na dlouhý nákop z hloubi pole si naběhl Lorenzo Lucca, ale technicky náročnou střelu z voleje nedokázal vměstnat mezi tři tyče. Posléze se na hranici pokutového území zbavil svého strážce Lazar Samardžič a vyprodukoval tvrdou ránu, na kterou by Scuffet neměl nárok. Naštěstí pro příznivce celku ze Sardinie skončil tento projektil mimo kasu.

Sociedad sejmul soupeře v nastavení

Baskové ovšem nezačali vůbec ideálně. Skóre otevřel domácí záložník Antonio Sánchez, jehož střela ze střední vzdálenosti zapadla do sítě. Na brzký inkasovaný gól se snažili hosté odpovědět aktivitou a kontrolou hry, dlouho si však žádnou zajímavou akci nevytvořili. Obrana Rumělek přesto nevydržela ani do konce poločasu. Jejím přemožitelem se stal mladý křídelník Kubo, když z hranice šestnáctky vyrovnal. V závěru nastaveného času navíc obdržel Raíllo dvě žluté karty v rozmezí několika vteřin, a tak měl alespoň jistotu teplé sprchy.

Využít početní převahy mohli hosté po přímém kopu z nebezpečné vzdálenosti. Po přiťuknutí ovšem střela Hamariho Traorého skončila na tribunách. Daleko blíž k úspěchu byl střídající Ander Barrenetxea, jeho pokus ale prosvištěl těsně vedle pravé tyče. Rozhodující úder tedy přišel až v nastaveném čase, kdy Merino naběhl na přesný centr a hlavou posunul svůj tým ke třem bodům.

Betisu chyběla k pomstě za pohárové vypadnutí přesnější muška

Babazorros mohli jít do vedení hned v úvodu zásluhou Omorodiona, jenže jeho trefa byla nakonec kvůli předešlému ofsajdu odvolána. Na druhé straně hlavičkou zahrozil Abde Ezzalzouli, pokus mladého Maročana ale skončil nad bránou. O pár minut později se do vápna probíjel znovu Omorodion, tentokrát však nedokázal ukočírovat míč, a nezvládl tak ani vystřelit.

Obrovská šance pro domácí přišla krátce po změně stran, když přihrávku na zadní tyč ve skluzu zakončoval Miranda, reflexivně proti jeho pokusu zakročil Antonio Sivera. Zelení nadále stupňovali tlak, jenže ten k dalším větším příležitostem nevedl. Ke konci zápasu přebral otěže nováček soutěže, jehož rychlé protiútoky mohly být smrtící, nebýt skvělé práce defenzivní řady, která si musela často pomáhat nedovolenými zákroky. V nastavení mohl zápas rozhodnout střídající Carlos Benavídez, jenže jeho rána letěla doprostřed brány, kde byl připraven Rui Silva.

20. Almería 25 0 8 17 23:52 8

Barcelonu spasila opakovaná penalta v nastavení, Pokles formy? Zapomeňte! Atlético Madrid se doma rozstřílelo