Přimáčkli jsme Spartu, tohle Letná dlouho neviděla, věděl trenér Slovanu. Na pět minut jsme ale vypadli z role, litoval

Přimáčkli jsme Spartu, tohle Letná dlouho neviděla, věděl trenér Slovanu. Na pět minut jsme ale vypadli z role, litoval
OBSAHUJE VIDEO

Chvála za předvedený výkon se Liberci poslouchala dobře. Jenže pohled na bodové konto už se Severočechům nelíbil. Slovan statečně vzdoroval mistrovské Spartě, ale nakonec z Letné odjel s porážkou 1:2. „Odehráli jsme to se ctí. Přimáčkli jsme Spartu tak, že se to na Letné asi dlouho nevidělo. Kvůli pěti minutám po půli jsme zápas ztratili a jsme ve výsledku zklamaní,“ mrzelo kouče Luboše Kozla.

Liberecký trenér dobře věděl, že v první půli mohl jeho tým vyřešit lépe brejkové situace. „Kdybychom se dostali do vedení, měla by to Sparta těžší,“ konstatoval Kozel v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV.

„Sparta ale kvalitu prokázala po půli, to jsme na chvíli vypadli z role. Ale dokázali jsme se do zápasu vrátit,“ komentoval dění na trávníku trenér Slovanu. „Kluci byli v poločase odhodlaní. Ale přišla chyba, kterou Sparta potrestala. A než jsme se vzpamatovali, dostali jsme druhou branku,“ shrnul Kozel.

Jako střídajícího žolíka poslal na hřiště Horského a ten se mu odvděčil brankou. „Jsem za to rád. Mohl dát i druhou branku,“ hlásil Kozel.

Sparta vyhrála v bitvě plné emocí nad Libercem. Slavia měla nabito, bída Karviné pokračuje. Zlín má další body

 Střelec gólu si užíval, jaké to je skórovat na Letné. „Byl to zážitek, ale raději bych to vyměnil za to, kdybychom tu uhráli nějaké body. Na konci jsme Spartu zatlačili a na konci bychom tu bod uhrát mohli,“ přiznal liberecký gólový žolík.

I on věděl, že se mohl prosadit i podruhé. „Jednou jsem si to zády k brance špatně přebral a sparťan mi to zablokoval.  Podruhé jsem si to dobře připravil na vápně, ale zase mi to zblokovali na roh,“ konstatoval Horský, který si myslí, že Liberec na Letné obstál.

Připomínce, že se stává žolíkem v dresu Slovanu, se jen pousmál. „Trošku se toho bojím, ale věřím, že budu dostávat co nejvíce šancí a budu je splácet góly,“ dodal.

foto: © FC Slovan Liberec

Že byl Liberec blízko bodovému zisku, za to mohl skvěle chytající Hugo Jan Bačkovský, který v mládežnických výběrech působil právě ve Spartě. „Cítili jsme, že na Letné můžeme něco uhrát. Odehráli jsme dobrý zápas, měli jsme dost šancí. Škoda, že jsme nepohlídali začátek druhé půle,“ mrzelo brankáře s tím, že ho štvou inkasované góly.

Na konci se pak vydal do pokutového území Sparty, moc toužil vstřelit gól. „Kdyby se to povedlo, byla by třešnička. Dát gól, to je můj největší sen. A kdyby to vyšlo tady na Letné, bylo by to úžasné.“