Druholigová NEJ: Nabito měl Vyškov, děravá obrana trápila Žižkov, ve statistikách zasvítil Varnsdorf

Druholigová NEJ: Nabito měl Vyškov, děravá obrana trápila Žižkov, ve statistikách zasvítil Varnsdorf

PŘED STARTEM F:NL |Statistiky nelžou a ukázaná platí. Druholigová čísla po podzimu jasně ukazují, na které týmy se vyplatí chodit. Ať už kvůli gólovým útočníkům, nebo třeba děravé defenzivě. Oba tyto faktory jsou zárukou toho, že na utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nebude nuda. Server eFotbral.cz proto nabízí fanouškům malou nápovědu, jak si týmy vedly během šestnácti odehraných kol v roce 2023. Najde se i řada překvapení, třeba o třetí místo v tabulce nastřílených gólů se dělí nyní čtrnáctý Varnsdorf.

Nejproduktivnější týmy: Vyškov nechce v zimě brzdit

Když padají góly, jsou spokojení diváci. A dá se čekat, že také hráči, protože koho by nebavilo útočit a střílet branky. V podzimních šestnácti kolech byl nejproduktivnější lídr tabulky MFK Vyškov. Není divu. Ambiciózní klub se netají postupovými plány a k tomu budou góly potřeba.

Klub změnil v zimě vlastníka, kádr doznal velkých změn, ale cíle se nemění. Dočkal se i velké odměny v podobě soustředění ve Španělsku, kde odehrál duely proti rezervám Realu Madrid a Leganés, kdy vybojoval dva nerozhodné výsledky.

Trenér Jan Kameník i během pauzy neubral z náročnosti a třeba po prohraném duelu s Trenčínem, který hraje slovenskou nejvyšší soutěž, hned věděl, co musí být lepší. „V útočné fázi nám vždycky chyběl krok, byl tam jeden dotek navíc. Scházely mi situace jeden na jednoho i střely ze střední vzdálenosti. Musíme být více efektivní,“ neskrýval, že od týmu čeká na jarní cestě v boji o postup lepší útočná představení.

 „Musíme si vytvářet více příležitostí a také být v ofenzivě rychlejší,“ měl jasno kouč, jehož tým na podzim desetkrát vyhrál a dal soupeřům třicet branek.

O druhé místo se v produktivitě podělily Jihlava a Chrudim s 28 přesnými zásahy, O jednu trefu méně pak mají na kontě zatím druhá Dukla a čtrnáctý Varnsdorf, jenž na podzim vyhrál jen třikrát. Nabito mají svěřenci trenéra Miroslava Holeňáka i v zimě. Třeba po divoké výhře 6:3 nad třetiligovým Ústím nad Labem viděl kouč nedostatky spíš v obranné hře. „Směrem do ofenzivy tam nějaké měřítko bylo, ale obranná činnost byla velmi špatná,“ přiznal v hodnocení na klubovém webu Varnsdorfu. Po pár dnech si daly oba týmy repete a Varnsdorf si vzal slova kouče k srdci, tentokrát vyhrál 4:1.

Tým z pražské Julisky i přes slušnou výchozí pozici do jara ještě přidal na ofenzivní síle týmu, když angažoval 33letého bosenského kanonýra Murise Mešanoviče. „Rád bych s Duklou postoupil, cíl je pro mě zásadní,“ uvedl pro klubový web střelec, jenž naposledy hrál polskou nejvyšší soutěž.

Nejvíce vstřelených branek

30 - Vyškov
28 – Jihlava, Chrudim
27 – Dukla Praha, Varnsdorf

foto: © MFK Vyškov