V Marseille už mají náhradu za legendárního Itala Gattusa, střídá jej zkušený Gasset

V Marseille už mají náhradu za legendárního Itala Gattusa, střídá jej zkušený Gasset

Vedení francouzského klubu Olympique Marseille v úterý podle očekávání propustilo trenéra Gennara Gattusa, o čemž už v pondělí informovala média. Italského mistra světa z roku 2006 nahradil ve funkci zkušený Francouz Jean-Louis Gasset, jenž byl koncem ledna odvolán během afrického šampionátu od reprezentace Pobřeží slonoviny.

Šestačtyřicetiletý Gattuso přišel do Marseille loni v září, kdy nahradil španělského trenéra Marcelina. Olympique se však v poslední době pod vedením někdejšího záložníka AC Milán trápil a už sedm soutěžních zápasů nezvítězil.

V tabulce francouzské ligy je Marseille po 22 kolech na deváté příčce s propastnou ztrátou 23 bodů na vedoucí Paris Saint-Germain. Od pohárových příček jej dělí šest bodů, od sestupového pásma osm bodů. Nadějně Olympique rozehrál alespoň play off Evropské ligy proti Šachtaru Doněck, s nímž v prvním zápase v jeho hamburském azylu remizoval 2:2.

Sedm soutěžních střetů bez triumfu? Gattuso končí v Marseille již po necelém půl roce

Gattusův nástupce Gasset zahájil mistrovství Afriky na lavičce pořádajícího Pobřeží slonoviny. Po nepřesvědčivých výkonech v základní skupině, v níž "Sloni" prohráli dva ze tří zápasů a postoupili do play off až jako poslední z nejlepších týmů z třetích míst, byl ale sedmdesátiletý kouč odvolán. Nahradil ho jeho asistent Emerse Faé, jenž s týmem zvládl všechny čtyři zápasy ve vyřazovací části a získal pro svou zemi třetí africký titul.

Ve francouzské lize už Gasset v minulosti vedl Montpellier, Saint-Étienne či Bordeaux.