Mládí vpřed? Ve slovenské Niké lize se tím řídí převážně Češi Hynek, Skuhravý a Smetana

Mládí vpřed? Ve slovenské Niké lize se tím řídí převážně Češi Hynek, Skuhravý a Smetana

Ve 20. kole slovenské Niké ligy nasadil nejstarší základní sestavu trenér Spartaku Trnava Michal Gašparík (věkový průměr měla 29 let a tři měsíce). Třetímu týmu tabulky to však k ničemu nebylo a po Ružomberoku (0:1) nestačil před domácím publikem ani na Dunajskou Stredu (1:2).

Jak připomněl na síti X účet Futbalové Zákulisie, pod druhou nejstarší jedenáctku uplynulého víkendu se podepsal šéf lavičky Slovanu Bratislava Vladimír Weiss (28,6), jehož svěřenci už však zkušenosti uplatnili a na Tehelném poli bez výraznějších problémů přehráli Zlaté Moravce (4:1), čímž si vylepšili sebevědomí před evropskou odvetou se Sturmem Graz.

Straku čeká po několika měsících další záchranářská mise na Slovensku, povede Žofčáka s Van Kesselem

Heslo "mládí vpřed" naopak razí čeští odborníci na slovenských prvoligových lavičkách. Zatímco Ondřej Smetana poslal od úvodních minut čtvrtou nejmladší sestavu kola (24 let a 7 měsíců), stratég Podbrezové Roman Skuhravý vyrukoval ve venkovním duelu s Košicemi (0:0) s mužstvem, jehož věkový průměr činil 23 let a 6 měsíců. A to ještě zůstal na lavičce náhradníků dvacetiletý český forvard Christophe Kabongo.

Ďuriš se opět potká v jednom dresu s Poznarem. Spartak se dočkal svého oblíbence dřív, než plánoval

Mladší už byla jen Žilina, jíž trenérsky řídí bývalý kouč Dukly i české sedmnáctky Jaroslav Hynek. Aktuálně druhý celek pořadí nastoupil ve Skalici s velmi mladým týmem s průměrem 21 let a jednoho měsíce, což je unikát i v rámci jiných evropských soutěží. Jen pro příklad - nejstarším útočníkem MŠK je aktuálně jednadvacetiletý Francouz Kelian Nsona.

Průměrný věk základních sestav ve 20. kole:

29,3 Spartak Trnava
28,6 Slovan Bratislava
27,8 Skalica
27,8 Dukla Banská Bystrica
27,7 Košice
27,3 ViOn Zlaté Moravce
26,8 Zemplín Michalovce
24,7 DAC 1904 Dunajská Streda
24,7 MFK Ružomberok
24,5 Trenčín
23,6 Železiarne Podbrezová
21,1 Žilina

© FK Železiarne Podbrezová