Kušej? Žádný hráč není víc než tým, řekl Holoubek. Matějovský už je připraven na základ

Kušej? Žádný hráč není víc než tým, řekl Holoubek. Matějovský už je připraven na základ
ROZHOVOR

Čtyři roky pracoval u mládežnických reprezentací do 18 a 19 let, v zimě se vrátil do FORTUNA:LIGY. Z Davida Holoubka se stal hlavní trenér Mladé Boleslavi a na úvod jeho tým čekali těžcí soupeři. Po velmi dobrém výkonu brali Středočeši bod v Plzni (1:1), pak padli 1:3 s Baníkem. Jak Holoubek hodnotí vstup do nového angažmá? A co říká na formu pražské Sparty? Nejen o tom promluvil třiačtyřicetiletý kormidelník v rozhovoru pro eFotbal.cz.

„Odehráli jsme zatím jen dvě kola, dělat z toho nějaké závěry je dost předčasné. Je ale pravda, že náš výkon proti Baníku nebyl vůbec optimální, určitě máme co napravovat. Takový je ovšem fotbal. Někdy přináší dobré věci, někdy horší. Je potřeba se nad to povznést a zareagovat. Nejlépe už teď o víkendu,“ konstatoval Holoubek, jehož tým nyní čekají papírově snazší protivníci.

V sobotu se Mladá Boleslav představí v Hradci Králové, pak nastoupí doma proti Českým Budějovicím a následně ve Vršovicích vyzve Bohemians. Ideální možnost se odrazit do první šestky? „Všechny tyhle týmy jsou v tabulce níže, než by chtěly, i s nimi to bude složité. Musíme se ale soustředit především na nás. Předvést lepší výkon než naposledy. To je hlavní,“ burcuje charismatický trenér, který si po nástupu do funkce dal za cíl zpevnit defenzivu.

Právě v ní má Boleslav na startu jara rezervy, příchod posil na poslední chvíli však prý nebyl ve hře. „Jsem spokojený s kádrem, který tady máme. Chceme kluky zlepšovat, aby výkonnostně rostli. Mají naši maximální důvěru,“ poznamenal rodák z Humpolce.

Liberec získal Tetoura z Baníku, Hollý odmítl a míří Jablonce. Pelta se plácl přes kapsu a přebil konkurenci

Vnímá za největší posílení kádru fakt, že v Boleslavi zůstal žádaný reprezentant Vasil Kušej, o nějž byl zájem v Německu? „Takhle to vůbec neberu. Náš tým je směrem do ofenzivy nesmírně zajímavý, ale není to o jednotlivcích, nýbrž o celém mužstvu. Žádný hráč není víc než tým!“ zdůraznil Holoubek, který výkony hvězdy týmu zkraje jara hodnotit nechtěl.

Každý člen kádru je pro něj důležitý stejně. Tedy i nestárnoucí veterán Marek Matějovský, jenž v prosinci oslavil 42. narozeniny. Proti Plzni nenastoupil, doma s Baníkem však naskočil do druhé půle a hru pozvedl. „Marek je výborný fotbalista, skvělý špílmachr. Jsem hrozně rád, že tady je, že je pořád nedílnou součástí týmu. Teď měl delší chřipku, proto nebyl připraven hrát od začátku, v příštích zápasech se ale v základu objevit může. Stejně jako každý, kdo bude na sto procent makat na tréninku,“ uvedl Holoubek.

Holoubkova domácí premiéra v Boleslavi? Prohra, navíc zmar a trápení. Zápas se nám nepovedl, uznal koučDo své nové mise je zapálený. Práce na denní bázi mu už chyběla. „Byl to jeden z impulzů, proč jsem do toho šel,“ přiznal s tím, že česká liga je trochu jiná, než když ji opouštěl. „Od mého návratu uplynula příliš krátká doba, abych soutěž mohl více hodnotit, určitě je tu už ale spousta týmů, co chtějí hrát fotbal, co se snaží hrát konstruktivně. Projevuje se to i na návštěvnosti, která je o dost lepší než dřív,“ pochválil atmosféru na tribunách bývalý lodivod Sparty, kde svou misi hlavního kouče odstartoval památným vítězstvím nad Interem Milán.

Co říká na to, jakou cestu od té doby Sparta urazila? „Za mě teď hraje nejlepší fotbal, pod Brianem Priskem šla strašně nahoru. Sparta má skvělý tým i dobrou herní tvář, je radost se na ni dívat. V pohárech jí držím moc pěsti,“ usmál se Holoubek.

Řadu let byla Slavia herně před Spartou, teď už to však neplatí. Nebo pořád ano? „Každý tým má něco, podle mě mají zcela rozdílnou filozofii. Která z nich je lepší, se mi ale z pozice trenéra Mladé Boleslavi těžce hodnotí. O tom mluvit ani nechci,“ uzavřel progresivní kouč.