V Londýně sílí poptávka po klenotu ze skotské Premiership. Případný přesun je však možný až za dva roky

V Londýně sílí poptávka po klenotu ze skotské Premiership. Případný přesun je však možný až za dva roky

Dva roky. Přesně takovou porci času mají londýnské těžké váhy Chelsea a Arsenal, aby se připravily na vzájemnou tvrdou bitvu o služby obránce Lewise Carrola. Teprve patnáctiletý klenot skotského Aberdeenu poutá pozornost svými výkony, ačkoliv mezi dospělými ještě svou šanci nedostal.

Podle listu The Athletic se očekává o patnáctiletého obránce pořádná mela. Carrol už nyní patří mezi urostlé beky, svým vrstevníkům v mládežnických soutěžích dává pořádně zabrat. Herním stylem pak podle mnohých připomíná současného obránce Manchesteru City Johna Stonese.

HAALAND ROZHODL A GUARDIOLA VZKAZUJE: NEKRITIZUJTE HO, NEBO VÁM ZASE ZAVŘE PUSU

Produkt mládežnické akademie Aberdeenu zatím s ohledem na svůj věk neokusil start za A-tým tohoto skotského klubu. Jeho začlenění mezi ostřílené mazáky je naplánováno po dovršení šestnácti let. Carrol se má dočkat první profesionální smlouvy.

V osmnácti letech pak může začít lov ze zahraničí. Po brexitu však pravidla umožňují kupovat hráče ze Skotska až po jejich osmnáctých narozeninách. Londýnské kluby mají tak dostatek času se připravit na boj o jeho zisk, zároveň mají možnost sledovat jeho další vývoj.

Foto: Arsenal FC