Pokud Alonso v létě nezamíří do Liverpoolu, bude blíže zisku záložníka Wirtze Real Madrid

Pokud Alonso v létě nezamíří do Liverpoolu, bude blíže zisku záložníka Wirtze Real Madrid

Německý ofenzivní záložník Florian Wirtz je na hráčském trhu velmi lákavým artiklem. Dvacetiletý německý reprezentant byl spojován s možným letním přesunem do Liverpoolu za předpokladu, že by jeho současný kouč v Leverkusenu Xabi Alonso projevil zájem převzít na Anfield Road otěže po Jürgenu Kloppovi. Nejspíše se tak nestane, což rázem dostává na koně dalšího zájemce Real Madrid.

Svět fotbalu je někdy bláznivý, proto se nelze divit, že po službách kouče Alonsa prahne i Bayern Mnichov, přímý konkurent Bayeru v boji o mistrovský titul. Tam zatím bavorský gigant zaostává a vše napovídá tomu, že se po jedenácti triumfech v nejvyšší německé soutěži rozloučí s korunou pro fotbalového krále Německa. Úspěch slaví brilantní taktika a přestupová politika Alonsa. Dalším adeptem na místo nástupce současného kouče Bayernu Thomase Tuchela je prý Zinedine Zidane.

O ČTYŘI BODY VÍC NEŽ V MINULÉM ROČNÍKU. TÁPAJÍCÍ BAYERN SI POKAZIL NADSTANDARDNÍ SEZONU

Ale zpátky k talentovanému záložníkovi Wirtzovi, jenž by mohl po sezoně měnit klubové barvy a zamířit do španělské LaLigy.
Podle listu Bild se to zdá být jako hotová věc. Kromě atraktivní adresy pro samotného hráče je tu také jeho hlavní sponzor Adidas. Ten měl hráči důrazně napovědět, že by ho rád viděl ve Španělsku. Klíčovou roli hrála zmíněná oděvní značka také při přesunu Bellinghama z Dortmundu do Realu.

Leverkusen nechce o svou hvězdičku přijít, ale když už by k tomu mělo dojít, určitě chce jej vyslat mimo Německo. Wirtz by mohl být v Realu dlouhodobou volbou za Toniho Kroose či Luku Modriče.

Foto: Bayer 04 Leverkusen