Evropští giganti mají smůlu, syn legendárního Argentince chtěl za hvězdným krajanem Messim do MLS

Evropští giganti mají smůlu, syn legendárního Argentince chtěl za hvězdným krajanem Messim do MLS

Evropské velkokluby si pozorně všímaly, jak si vede jednadvacetiletý Federico Redondo. Jenže, když se mladík rozhodoval, kde bude pokračovat v kariéře, dostaly košem. Vysvětlení proč, není zase tak složité. Syn legendárního hráče Realu Madrid a trojnásobného vítěze Ligy mistrů zamířil do Major League Soccer za Lionelem Messim.

Úspěchy hráčova otce, který nastupoval v záloze, dávají tušit, že by mohl i Redondo mladší udělat skvělou kariéru. I on je záložníkem a čekalo se, zda půjde ve stopách otce i při volbě angažmá. Otec hráče si to po odchodu z Argentinos Juniors namířil do Evropy. Když se ale před talentem objevila příležitost zahrát si s Messim, bylo okamžitě jasno.

„Myslel jsem, že půjde do jedné z pěti nejlepších lig v Evropě," přiznal svůj omyl novinář Scott Christensen, specializující se na Jižní Ameriku. „Slyšel jsem zvěsti o AC Milán a vzhledem k tomu, že tam hrál jeho otec, vypadalo to jako zajímavá příležitost. Ale zdá se, že hrát s Messim bylo velkým lákadlem,“ dodal.

Inter Miami, jehož vlastníkem je legendární anglický reprezentant David Beckham oznámil, že přestup v hodnotě 8 milionů dolarů je dotažen. Juniors navíc dostanou patnáct procent z případného budoucího přestupu.

Messi řádil v zámoří. Inter Miami vstoupil do sezony výhrou, hvězdný Argentinec se podílel na obou trefách

A mladík se tetelil nadšením, že se vše podařilo dotáhnout. „Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit ke klubu, který tak rychle roste," uvedl Redondo v klubovém prohlášení. „Je to skvělá příležitost být na trávníku s tak špičkovými hráči. Už se nemůžu dočkat. V kariéře musíme jít krok za krokem, ale vždycky musíme snít ve velkém."

V jeho věku je také možné, že se do Evropy během pár let. O skvělé defenzivní záložníky je zájem stále. „Jeho styl je podobný stylu Sergia Busquetse," naznačil Christensen, co mohou fanoušci čekat od posily.

„Je to vysoký střední záložník, který se snaží kontrolovat tempo hry. Je trochu pomalejší, ale chytrý a kreativní, většinou stojí tam, kde má. Myslím, že krátká přihrávka je jeho nejlepší dovedností,“ dodal.

Z pohledu statistik se Redondovi v minulém roce podařilo v 58 zápasech ve všech soutěžích vstřelit dva góly a přidat dvě asistence. To nejsou zrovna omračující čísla… Expert ale věří, že nové angažmá půjde mladíkovi k duhu a statistiky naberou směr k vyšším hodnotám. „Když bude nastupovat se čtyřmi legendami v Interu Miami, může profesně pořádně vyrůst," je přesvědčený Christensen.