Bayern zásluhou Kanea přetlačil Lipsko, Dortmund překvapivě podlehl Hoffenheimu

Lipsko nevyužilo hrozivé formy Bayernu, když s ním ve 23. kole Bundesligy prohrálo na jeho půdě 1:2. Naději na první výhru po třech prohraných soutěžních duelech v řadě vykřesal Bavorům nejlepší střelec soutěže Harry Kane. Býci v 70. minutě srovnali krok díky tečovanému pokusu Benjamina Šeška. Poslední slovo však měl opět anglický kanonýr, jenž v nastavení svým 27. přesným zásahem v sezoně rozjásal Allianz Arenu. Bayern Mnichov si navíc připsal i dosažení dalšího historického milníku. Nastoupil jako první klub v nejvyšší německé soutěži k 1000. domácímu utkání.

Mnichovské mohl za lepšími výsledky nasměrovat již po pěti minutách Kane. Nejlepší kanonýr soutěže si naskočil na přesný centr a následnou hlavičkou donutil Janise Blaswicha k těžkému zákroku. Německý brankář vyrazil balon na tyč a udržel ho před čarou. To byla na dlouhou dobu jediná veliká příležitost. Druhou měl až po více než půlhodině hry Leroy Sané, jenž si naběhl na krásnou průnikovou přihrávku od Jamala Musialy. První jmenovaný udělal kličku Blaswichovi, dostal se však do příliš ostrého úhlu a akci ani nezakončil.

Lipsko začalo druhou půli aktivně a vypracovalo si dvě nadějné pozice ke skórování. Nejprve musel Manuel Neuer na roh vyboxovat nebezpečný pokus Amadoua Haidary, hned nato pálil z voleje po rohovém kopu Mohamed Simakan. Francouzský obránce razantní střelou jen těsně minul pravou tyč Neuerovy brány. Tuto povedenou pasáž Lipska narušila úvodní trefa, o kterou se postaral ranou zevnitř šestnáctky Kane. Vyrovnání měl na kopačkách Šeško, který ovšem při samostatném úniku ztroskotal na famózním Neuerovi. Slovinský reprezentant si spravil chuť v 70. minutě, kdy se prosadil tečovanou střelou po přihrávce od Daniho Olma. Jeho trefa však k bodům nevedla, jelikož se v první nastavené minutě podruhé v zápase trefil Kane.

Bundesliga plná remíz

Třetí Stuttgart remizoval se zachraňujícím se Kolínem nad Rýnem 1:1 a na první Leverkusen ztrácí už čtrnáct bodů. Union Berlín doma bral bod s Heidenheimem 2:2 a počtvrté v řadě neprohrál. Alex Král za domácí naskočil až v 90. minutě. Brémy hrály s Darmstadtem také nerozhodně 1:1, brankář Jiří Pavlenka strávil utkání na lavičce Werderu.

Úvodní branka zápasu ve Stuttgartu padla v 53. minutě, skóre otevřel domácí Millot. Hosté srovnali o devět minut později zásluhou německého mládežnického reprezentanta Martela, jenž se letos trefil v bundeslize poprvé.

"Kozli" ukončili VfB sérii čtyř výher a potřetí za sebou uhráli ve venkovním utkání remízu 1:1. Bod však Kolínu v bitvě o záchranu příliš nepomohl. Z barážové šestnácté pozice ztrácí na patnáctý Augsburg šest bodů a odehrál o utkání více.

Mönchengladbach bez zraněného Tomáše Čvančary prolomil sérii pěti zápasů bez výhry a zdolal doma Bochum 5:2. Hosté nenavázali na týden staré vítězství nad Bayernem Mnichov a v tabulce jim patří 13. místo s náskokem osmi bodů na šestnáctý Kolín. Vítězná Borussia má stejný počet bodů, ale je o dvě příčky výš.

I nedělní program odstartoval remízou, kterou v 92. minutě zařídil útočník Frankfurtu Marmoush. V dalších dvou duelech už se ale body nedělily. Borussia Dortmund na domácím hřišti proti Hoffenheimu rychle prohrávala, a ačkoliv duel otočila, body nezískala.

Během čtyř minut se totiž za hosty dvakrát prosadil Beier a vítězství tak překvapivě berou hosté. Zápas otočil také Augsburg, jenž prohrával s Freiburgem po proměněné penaltě Grifa. V závěrečné dvacetiminutovce ale udeřili Uduokhai a Engels.

Německá liga - 23. kolo:
Brémy - Darmstadt 1:1 (8. vlastní Zimmermann - 33. Justvan)
Mönchengladbach - Bochum 5:2 (29. vlastní Gamboa, 35. Weigl z pen., 72. Reitz, 78. Siebatcheu, 90.+6 Honorat - 75. Hofman, 88. Schlotterbeck)
Stuttgart - Kolín nad Rýnem 1:1 (53. Millot - 62. Martel)
Union Berlín - Heidenheim 2:2 (44. Gosens, 45.+2 Schäfer - 3. Dovedan, 71. Beste)
Bayern Mnichov - Lipsko 2:1 (56. a 90.+1 Kane - 70. Šeško).
Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 2:2 (14. Max, 90.+2 Marmoush - 2. Lacroix, 36. Behrens)
Dortmund - Hoffenheim 2:3 (21. Malen, 25. Schlotterbeck - 61. a 65. Beier, 2. Bebou)
Augsburg - Freiburg 2:1 (72. Uduokhai, 81. Engels - 19. Grifo z pen.).