Schyluje se k návratu Jorginha do Serie A. Ve hře je Neapol, ale také možnost zahrát si v italské metropoli

Schyluje se k návratu Jorginha do Serie A. Ve hře je Neapol, ale také možnost zahrát si v italské metropoli

Své brazilské kořeny nezapře, přesto podstatnou část života strávil v Evropě. V patnácti letech se Jorginho s rodinou přestěhoval do Itálie, které také reprezentuje na mezinárodní úrovni. Dnes již dvaatřicetiletý záložník disponuje velkými zkušenostmi, které týden co týden demonstruje v Premier League. Podle tamních listů v čele s Daily Mail je však možný letní návrat do Serie A.

Odchovanec Hellasu Verona v minulosti hájil také barvy Neapole, než přijal výzvu z londýnské Chelsea. V roce 2014 jej zlákal italský stratég Maurizio Sarri, který za jeho služby neváhal pod Vesuv vyslat 57 milionů liber. Loni v létě se uskutečnil přestup do konkurenčního Arsenalu, kde Jorginho dokonce nosí kapitánskou pásku při častých absencích Martina Odegaarda.

Jorginho má na Emirates Stadium platný kontrakt jen do konce této sezóny, proto se začalo spekulovat o jeho možném návratu do Serie A. Tuto informaci nevyloučil ani jeho agent João Santos, jenž v rozhovoru pro TV Play v Itálii připustil, že jsou v kontaktu s Laziem Řím, ale i Juventusem, oběma obry z Milána či Neapolí.

PROČ JDE MBAPPÉ DO REALU? ZA VŠECHNO MOHOU MESSI A RONALDO. CHCE, ABY SE I O NĚM JEDNOU MLUVILO STEJNĚ, MYSLÍ SI JINOCH

„Nejlepší volbou by bylo asi Lazio, které vede Sarri. Oba se moc dobře znají a rozumí si. Neztratil by se ale ani v Juventusu, který má skvělého sportovního ředitele. Už jsme se o tom bavili a nemohu to vyloučit. Ve hře je ale i možnost se vrátit do Neapole, tamní nový trenér Calzona předtím spolupracoval se Sarrim a má jeho školu,“ nechal se slyšet Santtos.

Do jeho budoucnosti by mohl promluvit také londýnský Arsenal. Tamní kouč Mikel Arteta se netají tím, že je pro něj Jorginho klíčovým mužem týmu. Dá se tedy očekávat, že Gunners zkusí italskému reprezentantovi nabídnout prodloužení.

Foto: Arsenal FC