PŘEHLED ZMĚN VE F:NL: Prestiž se zvedá, do druhé ligy se valí ligová jména. Kdo posílil nejvíce?

PŘEHLED ZMĚN VE F:NL: Prestiž se zvedá, do druhé ligy se valí ligová jména. Kdo posílil nejvíce?
PŘED STARTEM F:NL

Týmy ve druhé lize v zimě nelenily. Naopak. Spousta z nich sice o hráče přišla, nicméně příchody, které nastaly, byly o to zajímavější. Prestiž druhé ligy se postupně zvyšuje, což dokazují příchody ligových fotbalistů. Podívejte se na přehled změn v každém týmu!

FC ZBROJOVKA BRNO

Významné příchody: Luděk Pernica, Kristoffer Jörgensen, Simon Falette

Významné odchody: Josef Divíšek

Zbrojovka přes zimu jasně ukázala, že by se ještě ráda prodrala na postupová místa. Odešel pouze Josef Divíšek, naopak velmi zajímavá jména přišla. Pernica je ligový stoper, Falette hrál první ligy v Německu či Francii. Jörgensen společně s Gyamfim jsou mladíci, co přišli z Dánska.

Foto: FC Zbrojovka Brno

MFK VYŠKOV

Významné příchody: Patrik Schön, Issa Fomba, Allan Delferriere, Bart Straalman, Raimonds Krollis

Významné odchody: Šimon Falta, Idjessi Metsoko, Bienvenue Kanakimana, Cheick Souaré

Ve Vyškově bylo již tradičně rušno. Odešli významní tvůrci podzimního úspěchu, nicméně nahrazuje je velká kvalita. Schön je osvědčený druholigový hráč, zatímco dvojice z Leganes slibuje velkou naději. A například Krollis má hodnotu 1,5 milionu eur a přichází z italské Spezie. Všeříkající!

FK PŘÍBRAM

Významné příchody: Vojtěch Hora, Michal Hošek, Ondřej Novotný

Významné odchody: Václav Smrkovský

V Příbrami budují postupně a je to vidět. Přestupy byly levné a chytré. Hora i Hošek přichází na hostování z ligových klubů a mají velký talent. Sparťan Novotný by zase mohl nakopnout kariéru. Jediným výrazným odchodem je přesun gólmana Smrkovského na Kladno.

TOP 5 událostí druholigové zimy: Vyškov měnil hráče i vlastníka, dál ale míří vysoko. Trenérské změny přivedly legendy

FK DUKLA PRAHA

Významné příchody: Jakub Hora, Muris Mešanovič, Matěj Helešic

Významné odchody: Marek Červenka

Dukla se činila. Žádné vyčkávání ani kupování neznámých jmen. Horu si stáhla poté, co byl odejit z Českých Budějovic, Mešanovič, známé jméno, zase přichází z první polské ligy. Helešic je ceněný univerzál. Útočník Červenka se půjde pomalu loučit s profi kariérou do Ústí nad Labem.

SK LÍŠEŇ

Významné příchody: Martin Rolinek, Michal Sulla, Patrik Gerža

Významné odchody: Antonín Svoboda, David Machalík, Marek Matocha, Martin Zikl

Líšeň počítala spíše odchody. Gólman Sulla by mohl být spolehlivý, prosadit se může i dvojice mladých hráčů koupených ze Zlínska (Gerža a Dziuba). Bolí ale odchod záložníků Machalíka a Matochy, Svobodovi to nesedlo a šel do Vyškova.

Foto: SK Líšeň 2019

FK VARNSDORF

Významné příchody: Tomáš Polyak

Významné odchody: Filip Firbacher

Ve Varnsdorfu byl klid. Vypíchnout se dá hostování Polyaka ze Slovanu Liberce. Nicméně tématem číslo jedna byl odchod Firbachera, který je trestán za ovlivňování zápasů

FC SILON TÁBORSKO

Významné příchody: Pavel Osmančík, Jakub Kopáček

Významné odchody: Alioune Sylla

Táborkso do toho také šláplo. Osmančík naposledy působil v Českých Budějovicích a do útoku by měl být výraznou posilou. Kopáček zase patří Slavii, respektive její rezervě. Ta ale vychovává skvělé fotbalisty – tento přesun ze třetí do druhé ligy dává smysl všem. Jediným výrazným odchodem je odchod Sylly do Myjavy.

URČITĚ BYCH CHTĚL TÝMU POMOCI MINIMÁLNĚ DO BARÁŽE, HLÁSÍ NEJLEPŠÍ HRÁČ BRNĚNSKÉ PŘÍPRAVY ALIJAGIĆ

SK SIGMA OLOMOUC B

Významné příchody: -

Významné odchody: -

Pár změn se sice událo, ale nic, co by dramaticky změnilo chod sezony. Sigma na jaře vsadí na to, co měla na podzim.

AC SPARTA PRAHA B

Významné příchody: Radek Šiler, Jakub Uhrinčat

Významné odchody: Tomáše Schánělec, Daniel Kaštánek

To druhá rezerva ve druhé lize se činila. Stoper Uhrinčat přišel z Bánské Bystrice s ambicemi dostat se do prvního týmu, Šiler byl zase hvězda podzimu ve třetí lize, kde dával jeden gól za druhým. Citlivé jsou ale odchody. Schánělec byl lídrem ofenzivy rok v kuse, zatímco Kaštánek dělal kapitána a byl lídrem týmu.

Foto: AC Sparta Praha

MFK CHRUDIM

Významné příchody: Lukáš Mašek, Benjamin Čolič, Luis Ruiz

Významné odchody: David Huf

Chrudim přestupovým obdobím proplula nenápadně, ale jména, která přivedla, budí zájem. Čolič byl pár měsíců zpět zavedené ligové jméno, zatímco záložník Ruiz z Venezuely by mohl být exotickém přídavkem. Zvědaví budou fanoušci na Maška, kterého ještě nedávno z Boleslavi, odkud přišel na hostování, chtěla kupovat pražská S. Stále je mu teprve devatenáct.

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM

Významné příchody: Tadeáš Vachoušek, Bartosz Pikul

Významné odchody: Ebrima Singateh, Ondřej Kričfaluši, Albert Labík

Dost možná největší průvan. Odchody budou znát. Nicméně znát je také to, že Vlašim prostě v čele s trenérem Hyským umí. Všichni tři zmínění borci, kteří odešli, totiž šli do ligy. Odtud naopak dorazil Tadeáš Vachoušek, nadějný střelec, a Polák Bartosz Pikul, který už nenašel uplatnění v Pardubicích.

NEJVÝRAZNĚJŠÍ ZIMNÍ POSILOU HANÁCKÉ SLAVIE JE SILNÝ. SÁHLO SE I DO HLUČÍNA, LÍŠNĚ, ZLÍNSKA, BRNA ČI OPAVY

1.SK PROSTĚJOV

Významné příchody: Filip Mucha, Marek Matocha, Jakub Matoušek

Významné odchody: Jakub Elbel, Jan Silný

Prostějov bude bojovat o přežití, proto přestupy dávají smysl. Matocha by měl vyztužit zálohu, zatímco Mucha je zkušený gólman. Velkou posilou by mohl být Matoušek přicházející ze Sigmy. Tam naopak odešel krajní bek Elbel, působiště mění také útočník Silný.

SLEZSKÝ FC OPAVA

Významné příchody: Jaromír Srubek, Jakub Přichystal

Významné odchody: Tomáš Vincour

Opava jde do jara s novým majitelem a postupem do dalšího kola poháru v kapse. Na hostování přišlo křídlo ze Sigmy Přichystal, posilou by měl být stoper Srubek ze Slovácka. Jediným větším odchodem je hostování Vincoura.

Foto: SFC Opava

FC VYSOČINA JIHLAVA

Významné příchody: Landing Sagna

Významné odchody: Lukáš Fila

Vysočina bude útočit na postup, nicméně v zimě spíše oslabila. Přišel jen útočník Sagna z Košic. Klub naopak opustil Lukáš Fila, jeden z nejlepších hráčů druhé ligy. Nově je hráčem Mladé Boleslavi.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV

Významné příchody: Josef Divíšek, Nedjeljko Kovinič, Pavol Bajza

Významné odchody: David Březina

Viktorka se bude zachraňovat a zimní přestupy nepodcenila. Z Brna přichází defenzivní univerzál Divíšek, směrem dopředu má pomoct Kovinič ze Zlína. Velkou posilou je pak gólman Bajza, který odešel z Hradce Králové.

ZKUŠENÝ ČOLIČ, DVA SRBŠTÍ ZADÁCI I VENEZUELSKÝ VICEMISTR SVĚTA DO 17 LET. CHRUDIM V ZIMĚ PŘEKYPOVALA AKTIVITOU

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ

Významné příchody: Jan Silný, David Machalík, Tomáš Vincour

Významné odchody: Stanley Charles

Kroměříž moc citlivých odchodů neřešila. Naopak se jí vrátil Jan Silný, který z jejího dresu vystřelil do ligy. Solidním záložníkem je David Machalík, na hostování z Opavy pak přichází již zmiňovaný obránce Vincour.