Barcelona překvapila experty. Nového trenéra teď nehledáme, prozradil Deco

Barcelona překvapila experty. Nového trenéra teď nehledáme, prozradil Deco

Xavi po sezoně odchází, to je hotová věc. Barcelona bude muset hledat nového kouče. Zatím to ale Katalánce podle všeho přehnaně netrápí. Ředitel slavného klubu Deco překvapivě uvedl, že trenérskou náhradu zatím nehledá. Přitom už v lednu Xavi oznámil, že po sérii neuspokojivých výsledků na konci sezony odstoupí z funkce hlavního trenéra Barcy.

Klubu tak dal dost času na to, aby prozkoumal trh a našel vhodného kandidáta. Deco, sportovní ředitel giganta z Camp Nou, však popřel nedávné zprávy o tom, že Barça rozhodila sítě a začala hledat nového manažera. Stejně tak nemá pohromadě seznam možných kandidátů.

„Nemluvíme o tom, trenéra nehledáme, ještě není ten správný čas," tvrdil Deco v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Catalunya Radio. „Sezona ještě neskončila. Je toho hodně, co máme ještě před sebou."

Experti možná překvapeně zírají. Mít vyřešenou otázku trenéra považují kluby za zásadní směrem k budoucnosti a třeba i plánovaným posilám. V Barceloně na to jdou ale jinak.

Deco se brání spekulacím ohledně odchodu Araúja a De Jonga. Finanční problémy ale hovoří opačně

„Nejprve musíme zvážit, jaký projekt chceme vytvořit, abychom přesně věděli, co můžeme udělat, jaké hráče budeme mít,“ popisoval Portugalec. „Většina hráčů tu chce zůstat. Na trhu není k dispozici mnoho volných trenérů vysoké úrovně. Většina jich má smlouvu. Trh se ale bude hýbat a až přijde čas, uděláme správné rozhodnutí. Teď není ten správný čas," zopakoval.

Jakmile Xaviho ohlásil konec v klubu, Barça odstartovala šestizápasovou sérii bez porážky. Deco tedy musel čelit otázce, zda by klub uvažoval o tom, že by se současného kouče pokusil udržel, kdyby Xavi své rozhodnutí přehodnotil. Odpověď byla stručná a jasná. „Ne,“ řekl funkcionář.

„Pokud se něco změní, nebudu říkat, že to téma nemůžeme nadhodit. Nic proti němu nemáme. Není to rozhodnutí, které by učinil klub nebo sportovní vedení. V tuto chvíli ale taková možnost neexistuje. Pokud nastane, budeme o tom jednat," dodal.

Katalánci nahlíží pod Vesuv a koketují s myšlenkou, že by vypálili rybník Manchesteru City a Chelsea

Španělská média i přes Decova slova spekulují o tom, kam by se mohl klub dívat. Hovořilo se o dvou jménech, nicméně Luis Enrique i Mikel Arteta jsou smluvně vázáni v Paris Saint-Germain a Arsenalu do roku 2025.

Zatímco na Enriquem leží odpovědnost za přetvoření sportovní struktury PSG po odchodu Kyliana Mbappého, Arteta po odchodu Arséna Wengera nasměroval Arsenal k výrazným úspěchům v Premier League a londýnský klub ho bude držet za každou cenu. V tomto směru má tedy nejspíše Barca smůlu.

Na utkání Barcelony s Getafe se objevil Pini Zahavi, agent zastupující kouče Hansiho Flicka. I ten už pár úspěchů v kariéře posbíral, nicméně poslední angažmá nenabídla velkou parádu. To u expertů vyvolává pochybnosti o tom, zda by byl Flick vhodným kandidátem na místo trenéra týmu z Camp Nou. Prezident Barcelony Joan Laporta už zmíněného kouče také podle zprávy deníku AS vyřadil z užšího výběru.

Hodně vysoko by naopak mohl být Roberto De Zerbi. Ital má v Brightonu smlouvu do roku 2028 a jeho výstupní klauzule je stanovena na 10 milionů eur. A to je pro Katalánce, kteří mají obří problém s financemi, velká překážka.