F:NL v režii ligových hvězd. V úvodním jarním kole druhé ligy zazářila velká jména!

Někteří borci hráli ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE už na podzim, další se přidali v zimním přestupovém období. Hned první jarní kolo těmto hráčům svědčilo. Ligová jména se proháněla ve velkém na Dukle, nicméně nebylo to ani zdaleka vše.

DUKLA V PLNÉ POLNÍ

Dukla chce postup a přizpůsobila tomu i zimní přestupové okno. Tým posílil univerzál Matěj Helešic z Pardubic, dohoda klapla s Jakubem Horou, který byl odejit z Českých Budějovic. A největší bomba bouchla těsně před startem ligy, z Polska totiž na hostování přišel Muris Mešanovič.

Právě poslední jmenovaný byl za hvězdu. Dukla v zápase s Brnem třikrát dotahovala, ale byl to zkušený Bosňan, jenž dvěma góly zařídil remízu. Hora odehrál celé utkání, Helešic střídal ve 74. minutě.

Gól vstřelil i Pavel Moulis, též ostřílený ligou, zahrál si Tomáš Vondrášek, dlouholetá persona Teplic.

ZBROJOVKA I S POSILAMI

Zbrojovka je na tom vlastně velmi podobně jako Dukla. O Jakubovi Řezníčkovi není třeba se bavit, podstatnou postavou je i Denis Alijagič, který v Brně zkouší restartovat kariéru. Zatím na výbornou, čtyři góly v devíti utkáních je solidní počin.

Dvojku dělá Martin Berkovec, oporou je také Roman Potočný, který si zahrál za Plzeň, Baník, Liberec nebo Teplice. Oporou je Lukáš Endl, v lize má něco odkopáno také Denis Granečný nebo Jiří Texl.

Velký návrat zaznamenal Luděk Pernica, který se po vleklých zraněních a rekonvalescenci konečně zase objevil na hřišti. Někdo mohl čekat, že do sezony vstoupí opatrně, nicméně na Dukle odehrál hned celý zápas.

SPARTĚ POMOHL ŠEVČÍK

Rezerva Sparty má – stejně jako loni – před jarem jasný úkol v podobě záchrany. Hned v prvním jarním kole ji čekal přímý konkurent Prostějov. Žádné drama se ale nekonalo a Sparta si připsala celkem pohodové tři body.

A to primárně zásluhou Michala Ševčíka, kterému se povedla zimní příprava a v béčku hrál jen proto, aby po zranění nabral herní a zápasovou kondici.

Utkání mu chutnalo. Prosadil se v sedmé a patnácté minutě, čímž zápas prakticky rozhodnul.

BAJZA IHNED OPOROU

Odchod Pavola Bajzy z Hradce Králové byl velkým zimním překvapením. Slovenský gólman totiž na podzim odchytal devatenáct ligových utkání a nic nenasvědčovalo tomu, že by se z neotřesitelné jedničky měl stát borec na odchodu.

Okolnosti se však přesně takto sešly. „Pavol u nás odvedl dobré služby, za které mu děkujeme. V létě mu ale končí smlouva a my došli k závěru, že ji dál prodlužovat nebudeme,“ uvedl klub poté, co internetem proběhly spekulace o vyřazení z prvního týmu skrze disciplinární důvody.

Nakonec se upeklo angažmá na Žižkově. V prvním utkání zapsal čisté konto, kterému pomohl k last-minute výhře 1:0 v Líšni.

Semafor F:NL: Zklamání ambiciózního Vyškova, dobrá práce béčka Sparty a "ligový“ souboj na Dukle!