Sparťan Preciado zná trest za vyloučení v derby, přijde nejen o šlágr s Plzní. Jablonecký Hurtado vynechá osm zápasů

Sparťan Preciado zná trest za vyloučení v derby, přijde nejen o šlágr s Plzní. Jablonecký Hurtado vynechá osm zápasů

Jablonecký obránce Heiderson Hurtado si nezahraje osm soutěžních zápasů za faul na Daniela Kaštánka z Hradce Králové v sobotním utkání 23. kola první fotbalové ligy, po němž byl vyloučen. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila devětadvacetiletému Kolumbijci vysoký trest proto, že soupeři způsobil zranění, které ho vyřadí ze hry na několik týdnů.

Vyšší trest za faul dostal od disciplinární komise v samostatné české historii pouze útočník Sparty Léonard Kweuke, který v roce 2013 zlomil v semifinále domácího poháru obránci Mladé Boleslavi Radku Dosoudilovi nohu. Kamerunský fotbalista obdržel distanc na 12 utkání.

Hurtado se dopustil zákroku v 63. minutě. Hlavní sudí Jan Petřík ho vyloučil až na základě intervence videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů. Disciplinární komise označila zákrok za bezohledný.

"Za normálních okolností by za tento přečin surové hry dle disciplinárního řádu FAČR hrozil postih maximálně šesti zápasů. Vzhledem k tomu, že hráč Hradce Králové Daniel Kaštánek utrpěl při zákroku soupeře zranění, které ho na několik týdnů vyřadí ze hry, nemohla disciplinární komise LFA jinak, než kvalifikovat zákrok jako přečin surové hry," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

"Za takové provinění hrozí zákaz činnosti na dva až osmnáct měsíců a potenciálně peněžitá pokuta až do výše 250 tisíc korun. Po posouzení všech důkazů a s ohledem na fakt, že hráč Jablonce Hurtado obdržel v této sezoně již druhou červenou kartu, se DK LFA rozhodla udělit trest zákazu činnosti na osm soutěžních utkání," dodal Baček.

Ekvádorský záložník Sparty Ángelo Preciado a obránce Denis Halinský z Pardubic si kvůli svým zákrokům nezahrají tři soutěžní utkání. Preciado byl vyloučen v nedělním ligovém derby poté, co se nohou ohnal po slávistickém kapitánovi Janu Bořilovi. Halinský v sobotním utkání s Plzní po necelých 40 vteřinách ostře šlápl na nohu Pavlu Šulcovi.

Slavia obdržela za chování fanoušků v utkání s Pardubicemi pokutu 40 tisíc korun. O 10 tisíc korun méně zaplatí Ostrava a Jablonec.

Červená karta pro sparťana Preciada? VAR mi poslal záběr, kde bylo vidět úmyslné kopnutí, měl jasno Pechanec