Karabach byl blízko šokující výhře, první prohru Leverkusenu v sezoně odvrátil Schick

Karabach v úvodním klání osmifinále Evropské ligy remizoval na hřišti v Baku s Leverkusenem 2:2. Pro bundesligového lídra se zápas dlouho nevyvíjel dobře, když po první půli prohrával o dvě branky. Po změně stran ovšem nejprve snížil Florian Wirtz, jenž střídal v 58. minutě Adama Hložka a v závěru o remíze rozhodl taktéž z lavičky naskakující Patrik Schick. Z českých hráčů figuroval v základní sestavě hostů ještě Matěj Kovář, který odchytal celé utkání.

První výraznou šanci diváci viděli až ve 25. minutě, kdy Kovář úspěšně zasáhl proti povedenému obstřelu Juninha. Po první příležitosti zůstal německý lídr jako opařený a chvíli nato ho od inkasované branky zachránila po střele Marka Jankoviče tyč. Ve 26. minutě už Karabach slavil. Yassine Benzia napřáhl v prostoru šestnáctky a tvrdou ranou pod břevno poslal domácí do vedení. Bezzubý Leverkusen pak inkasoval ještě ve druhé minutě poločasového nastavení, když Juninho v souboji jeden na jednoho přechytračil Kováře.

Bayer začal po změně stran s dobýváním brány Karabachu. Defenzivní blok domácích ale stál pevně jako skála. Snížení se hosté přiblížili v 64. minutě, kdy z hranice šestnáctky pálil po zemi k pravé tyči Edmond Tapsoba, Andrej Luňov ovšem bezpečně zasáhl. O šest minut později využil nepřesné přihrávky celku z Ázerbájdžánu Wirtz a výstavním dloubáčkem stáhl náskok domácích o jednu branku. V 84. minutě podržel Leverkusen skvělým zákrokem Kovář, když zastavil samostatný únik Juninha. A pak přišla druhá minuta nastavení. Schick dravě vletěl do tečovaného centru a hlavičkou na zadní tyč srovnal na konečných 2:2.

AS Řím si doma zastřílel

Dobrá forma Římanů byla znát hned od úvodního hvizdu a už ve třetí minutě mohli domácí vést. Centrovaný míč Leonarda Spinazzoly našel hlavu Lukaka, jeho pokus ale vyškrábl nad břevno brankář Jason Steele. Gólová radost Vlků přišla následně ve 13. minutě, kdy Leandro Paredes vyslal do samostatného úniku Dybalu, který po obehrání Steeleho uklidil balon do odkryté sítě. První větší příležitost Brightonu měl ve 25. minutě Danny Welbeck, jeho hlavičku ale zastavil nohou Mile Svilar. Před odchodem do šaten využil chybného zpracování hostujícího obránce Lukaku a ranou na přední tyč zařídil Římu dvoubrankový náskok.

Stejně jako na začátku první půle měl i po zahájení druhého dějství Lukaku na hlavě gólovou šanci. Jeho hlavičku odraženou od země ovšem opět zneškodnil Steele. V 64. minutě zužitkoval přesný centr El Shaarawyho Gianluca Mancini, když ve vzduchu dokázal usměrnit míč ke vzdálenější tyči. O čtyři minuty později slavil čtvrtý gól domácích Bryan Cristante, když na přední tyč zakončil rybičkou a nedal Steelemu šanci.

Úvodní utkání osmifinále Evropské ligy:

AS Řím - Brighton 4:0 (2:0)
Branky: 13. Dybala, 43. Lukaku, 64. Mancini, 68. Cristante.

Karabach - Leverkusen 2:2 (2:0)
Branky:
26. Benzia, 45.+2 Juninho - 70. Wirtz, 90.+2 Schick.

Marseille - Villarreal 4:0 (3:0)
Branky:
42. z pen. a 59. Aubameyang, 23. Veretout, 28. vlastní Mosquera. ČK: 62. Moreno (Villarreal).

Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 2:2 (1:2)
Branky:
45.+2 Di María z pen., 67. vlastní Goldson - 7. Lawrence, 45.+5 Sterling.

Freiburg - West Ham 1:0 (0:0)
Branka:
81. Gregoritsch.

EVROPSKÁ LIGA ONLINE: Debakl Sparty, Liverpool nasázel českým mistrům pět branek. Slavii čeká AC Milán