Pauza v Premier League? Manchester United dál spřádá plány ohledně nového trenéra, ve hře jsou velká jména

Pauza v Premier League? Manchester United dál spřádá plány ohledně nového trenéra, ve hře jsou velká jména

Premier League má sice reprezentační přestávku, to ale neznamená, že vládne na Ostrovech klid zbraní. List The Sun se třeba vytasil s pořádně dlouhým seznamem potenciálních manažerů, kteří by mohli nastoupit k týmu z Old Trafford, pokud by opravdu skončil nizozemský kouč Ten Hag. Zmíněný list zdůrazňuje, že se o nabídce odmítl bavit současný trenér Anglie Gareth Southgate.

V Manchesteru United nejsou žádní troškaři. Na seznamu možných manažerů týmu z Old Trafford je podle listu The Sun hnd devět jmen. A jedno je známější než druhé. Nový spolumajitel Red Devils Jim Ratcliffe si údajně vybral jako svou jedničku současného kouče anglické reprezentace, jenže to zatím na úspěšné námluvy nevypadá. A to i přesto, že smlouva u národního týmu Southgateovi letos vyprší a nejspíš bude bez práce. O možnosti, že by právě on byl náhradou za Ten Haga, se nyní odmítl bavit.

Každopádně na seznamu kandidátů na hlavního kouče "Rudých ďáblů" jsou třeba bývalý manažer Brightonu a Chelsea Graham Potter, jeho nástupce v Brightonu Roberto De Zerbi a také manažer Brentfordu Thomas Frank. Volný bude po sezoně Thomas Tuchel, stejně tak německý kouč Julian Nagelsmann. V hledáčku má klub i slavná jména jako Julen Lopetegui a Zinedine Zidane, kteří oba vedli Real Madrid. Dalším do party kandidátů na písto kouč United je trenér Sportingu Lisabon Ruben Amorim. A ESPN jen doplňuje, že ani současný šéf Tottenhamu Ange Postecoglou není ze hry.

Ratcliffe už přetáhl do klubu Omara Berradu z Manchesteru City a jmenoval ho novým generálním ředitelem klubu. Sportovním ředitelem klubu pak chce jmenovat Dana Ashwortha z Newcastlu. A co kdyby nakonec kývl i Southgate? "Nyní mě zajímají jen dvě věci. Jsem manažerem Anglie, kde mám svou práci a cíl směřující k Euro," vypálil nejprve. "A navíc Manchester United nyní manažera má, takže si myslím, že by bylo neuctivé se o něčem takovém bavit. Jsem prezidentem LMA [Asociace ligových manažerů], takže na takové věci opravdu nemám čas."

Manchester United čeká další soutěžní zápas až za týden v sobotu, kdy se utká s Brentfordem.