Krejčí a budoucí boj o portugalský titul? Jméno sparťanského kapitána už se řeší v kancelářích Sportingu

Krejčí a budoucí boj o portugalský titul? Jméno sparťanského kapitána už se řeší v kancelářích Sportingu

Pokud se v posledních letech přestupovalo z Prahy do Lisabonu, vždy se jednalo o Benfiku a ve všech případech v tom měla prsty Slavia. Zmínit můžeme Petera Musu, Alexandera Baha nebo Davida Juráska.

Dotyčnou sérii by mohl v hlavním letním přestupovém okně přerušit druhý nejlepší český fotbalista za rok 2023 Ladislav Krejčí mladší.

Ten má sice v letenské epet ARENĚ platný kontrakt až do 30. června 2025, nicméně v zákulisí se má za to, že bude kvůli premiérové zahraniční výzvě kariéry převlékat trikot již letos v létě.

Jedním ze zájemců o čtyřiadvacetiletého odchovance Zbrojovky Brno, který je součástí slavného "S" již necelých pět let, je Sporting Lisabon, jehož barvami ve druhé polovině devadesátých prošel Tomáš Skuhravý.

"O Ladislava Krejčího, kapitána Sparty, se zajímá Sporting Lisabon," napsal v pondělí na síti X známý publicista Luděk Mádl.

Osmi mezinárodními starty ověnčený český reprezentant, u nějž svítí na specializovaném serveru transfermarkt.com hodnota 5 milionů eur, už podle mnohých odborníků nejvyšší tuzemskou soutěž přerostl.

KREJČÍ MÁ PŘED SEBOU VE SPARTĚ POSLEDNÍCH PÁR MĚSÍCŮ: SLIB, KTERÝ JSEM KLUBU DAL, JSEM SPLNIL, MÁM ČISTÉ SVĚDOMÍ

Jeho současný zaměstnavatel na něj každopádně vydělá. V létě 2019 si ho totiž pořídil z druhého největšího města Česka "jen" za 310 tisíc eur.

Zelenobílé barvy vyznávající Sporting je devatenáctinásobným šampionem portugalské Primeira Ligy a soutěži vládne i právě teď s náskokem jednoho bodu na konkurenční Benfiku (oproti "Orlům" však má zápas k dobru).

Tým, jehož již více než tři roky vede mladý portugalský trenér Rúben Amorim, už se kvůli Atalantě Bergamo poroučel z Evropské ligy, nicméně pořád zůstává ve hře o dvě trofeje.

"Rád se budu mýlit, ale od tý doby, co si občas pouštím portugalskou ligu, tak mi přijde, že pro Čechy dvakrát vhodná není," okomentoval onu spekulaci novinář Filip Horký.

Co si o Krejčího možném příchodu na stadion Josého Alvaladeho pro více než 50 tisíc diváků myslíte vy?

Foto: AC Sparta Praha