Minulý měsíc mu bylo už sedmatřicet, přesto pořád pálí jako u Verdunu. Cavanimu to v Buenos Aires svědčí

Minulý měsíc mu bylo už sedmatřicet, přesto pořád pálí jako u Verdunu. Cavanimu to v Buenos Aires svědčí
OBSAHUJE VIDEO

Byť už má za sebou ostřílený uruguayský forvard Edinson Cavani únorovou oslavu sedmatřicátých narozenin, branky spolehlivě střílí i na své misi v Boce Juniors. Připomíná tím své úspěšné krajany Álvara Recobu či Diega Forlána, kteří byli na sklonku svých profesionálních kariér mimo Evropu góloví taktéž.

V rámci Argentinského poháru se mu proti CA Central Norte (3:0) podařilo udeřit hned dvakrát včetně grandiózních nůžek.

Během devíti duelů této sezony už se zapsal do střelecké listiny hned šestkrát a na modro-žluté straně Buenos Aires je nejlepším střelcem svého klubu.

Změní Brainthwaite odstín modré? Mladý stoper z Goodison Parku by se líbil Guardiolovi v Manchesteru

V Copa de la Liga Profesional přetavil 525 odehraných minut ve čtyři trefy. Jeho Boca je ve skupině B na průběžné šesté pozici, má však odehrán o duel méně a určitě se bude chtít ve zbytku sezony posunout výše.

Cavani se po úspěšném pohárovém představení zastavil na 446 trefách, což znamená, že po dvojici Lionel Messi a Luis Suárez jde o třetího nejproduktivnějšího jihoamerického fotbalistu historie.

Zatímco na klubové úrovni vstřelil k tomuto datu celkem 388 branek, v barvách uruguayského národního mužstva udeřil osmapadesátkrát.

Nejvíce gólový byl ve své úspěšné kariéře v pařížském Parku princů (200) a na neapolském stadionu Diega Armanda Maradony (104).

Werner by se mohl v Tottenhamu usadit trvale. Co vše se musí stát, aby k transferu došlo?

Problém se zápisy do střeleckých listin však neměl ani v Manchesteru United (19), Danubiu (12) a Valencii (7), s tím, že v Boce, kam se přesunul ze Španělska loni v létě, už se prosadil v rámci tří různých soutěží celkem devětkrát.

Obránci osm duelů v řadě neporaženého San Lorenzo, které bude čelit Boce poslední březnovou sobotu, si na něj budou muset dát velký pozor