Nastartoval se v PSV, teď září v Evertonu. Zástup zájemců na Branthwaita se rozšiřuje

Nastartoval se v PSV, teď září v Evertonu. Zástup zájemců na Branthwaita se rozšiřuje

Další zajímavý kariérní krok by mohl učinit jednadvacetiletý střední obránce Jarrad Branthwaite již během letního přestupového okna. Mládežnický reprezentant Anglie je na hráčském trhu velmi žádaným artiklem, což dokazuje fakt, že se na jeho dostupnost vyptávají známé klubové značky napříč Evropou.

Everton to nemá v této sezóně jednoduché i díky bodové srážce, kterou dostal hned v začátku sezóny. The Toffees však i tak body sbírají a očekává, že prvoligovou příslušnost udrží. Lví podíl na tom má i defenzivní řada, ve které vyčnívá právě jednadvacetiletý Branthwaite.

Odchovanec Carlisle United byl Evertonem zakoupen v roce 2020, minulou sezónu strávil na hostování v PSV Eindhoven. V nizozemské nejvyšší soutěži se stal nedílnou součástí základní sestavy a herní praxe mu pomohla v progresu, který nyní zúročuje i na Goodison Parku.

KLADIVÁŘI ŘEŠÍ ZMĚNY V OBRANĚ. NEJASNÝ OTAZNÍK SE VZNÁŠÍ NAD COUFALEM A NÁHRADA MŮŽE DOJÍT ZE SERIE A

Klub z Merseyside se netají chutí udržet svou hvězdičku ještě jednu sezónu, avšak nápadníci se množí a předpokládá se, že Branthwaite v létě klubové barvy změní. Pokušitelů je hned několik, již delší dobu se skloňuje Manchester City, který však loni v létě za 77 milionů liber angažoval Joška Gvardiolu z bundesligového Lipska.

Postupem času se však začal rozšiřovat zástup konkurentů. Do hry se před pár týdny vložil Manchester United a podle britského listu Daily Mail jeho angažování zvažuje také Tottenham Hotspur a Real Madrid. Svou roli může sehrát i cenovka, neboť je zřejmé, že Everton nebude chtít pustit svou oporu pouštět lacino.

Foto: Everton FC