Smetanův Ružomberok na jaře neprohrává. S Dunajskou Stredou v nadstavbě remizoval 1:1

Dunajská Streda vedla v pátečním utkání 3. kola nadstavby slovenské ligy na půdě Ružomberoku 1:0 díky penaltě, kterou v 38. minutě proměnil Moussa Koné, nakonec však získala jen bod. Za domácí tým vyrovnal po hodině hry střídající Adam Tučný. Ten v duelu také obdržel červenou kartu za úder loktem.

Na lavičku Ružomberoku se vrátil trenér Ondřej Smetana, který předchozí kolo sledoval kvůli karetnímu trestu pouze z tribuny. Začátek zápasu přinesl opatrnost z obou stran. Hrálo se mezi oběma šestnáctkami. Teprve zhruba v polovině prvního poločasu si Dunajská Streda dokázala vytvořit tlak a začala obléhat domácí pokutové území.

HUSARSKÝ KOUSEK SMETANY! NA KLUKY JSEM HRDÝ. BYLA TO VELKÁ STÍHACÍ JÍZDA, LIBUJE SI TRENÉR RUŽOMBEROKU

To vyústilo v obrovskou příležitost, v níž se ve 29. minutě ocitl uprostřed šestnáctky Herc, ale v dobré pozici vystřelil pravačkou vedle levé tyče. Hráči DAC pokračovali v aktivitě, vytvořili si jeden z centrů a po ruce bránícího hráče ukázal rozhodčí Dzivjak po kontrole systémem VAR na penaltový puntík. Ve 37. minutě si míč postavil Koné a střelou k pravé tyči překonal Ťapaje - 0:1.

Hráči Ružomberoku mohli inkasovat krátce po změně stran, když z levé strany střílel Mendez, Ťapaj byl ale proti. Obraz hry se s postupem času příliš neměnil, pokračoval boj na obou stranách. Ružomberok se nedokázal dostat do zakončení ze hry, ale hrozil ze standardek. V 60. minutě si postavil balón k rozehrávce přímého kopu střídající Tučný a povedenou ranou vyrovnal na 1:1.

Střelec vyrovnávací branky v závěru viděl červenou kartu, na výsledku to ale nic nezměnilo a oba celky se i ve třetím vzájemném zápase sezony rozešli s nerozodným výsledkem.

Smetanovi svěřenci potvrdili, že na jaře neprohrávají. Padli pouze jednou v souboji s bratislavským Slovanem a v tabulce drží pátou příčku. Na Dunajskou Středu nadále ztrácí tři body.

Zdroj: MFK Ružomberok