Samé špatné zprávy. Vyškovské sny o postupu do nejvyšší soutěže dostaly další ránu

Zimní vyškovské sny a plány berou za své. Ambiciózní klub, který se netajil plány poskočit mezi českou elitu, má obrovské starosti. Kromě zhoršených výsledků, které znamenaly propad z první příčky tabulky a potvrdila je i domácí remíza s Táborskem 2:2, musí vedení druholigového klubu řešit otázku stadionu. Obec Drnovice na zasedání zastupitelstva totiž neposvětila plánovanou rekonstrukci stadionu pro potřeby první ligy a z Vyškovských udělala od příští sezony bezdomovce.

Vyškov dál čeká na jarní výhru

Vyškov měl přitom v sobotu zápas 20. kola F:NL slibně rozehraný, jenže nakonec skončil jen remízou. Domácí tým od úvodu dirigoval tempo hry, hosté se však okamžitě po zisku balonu odebírali k ofenzivním výpadům. Jeden z nich mohl v první trefu utkání přetavit Pavel Svatek, který se dostal za defenzivu soupeře, avšak v zakončení selhal. Mladý forvard Táborska obdržel ve 25. minutě přesnou přihrávku, po níž ale pálil jen do dobře vyběhnutého gólmana. Moravané nadále ovládali statistiku držení míče, jenže žádnou rozumnou akci do pauzy nevyprodukovali.

Druhý poločas naopak přinesl gólové potěšení v 56. minutě, kdy si Patrik Schön přebral ve vápně přihrávku od Krollise, obhodil si obránce a zamířil po zemi přesně na vzdálenější tyč. Lotyšský reprezentant se chvíli nato sám prosadil, když po kličce brankáři střílel do odkryté sítě. Táborsko stáhlo náskok soupeře v 72. minutě, kdy se po rychlém protiútoku prosadil přízemní dorážkou k tyči Jakub Šašinka. Zaskočený Vyškov překonal o tři minuty později také Sojka, jenž vystihl nepovedenou malou domů, udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné brány. Vedení na stranu domácích mohl zpět překlopit Krollis, z voleje ve vápně však nastřelil jen boční síť.

Zmizí Vyškov z fotbalové mapy? Ve hře je i přesun klubu, přiznává po neúspěšných jednáních o stadionu generální manažer Zbořil

Zmrtvýchvstání oslabenému Prostějovu překazil ve formě hrající Langhamer

Blízko otevření skóre byl před čtvrthodinou hry Jakub Matoušek, když po rohovém kopu z nadějné pozice napálil stínícího hráče. Následně posadil prostějovské fanoušky zpět do sedaček Matocha, po jehož faulu následovaly nevhodné poznámky a musel odejít předčasně do sprch. Chrudimští mohli využít výhodu ve 34. minutě, kdy projektil Jana Řezníčka proletěl těsně vedle pravé tyče. Vedení si hosté i přesto zajistili ještě před pauzou, když se ve skrumáži v šestnáctce nejlépe zorientoval David Látal a zblízka rozvlnil síť. Domácí se ani nestihli nadechnout a už museli skousnout další inkasovanou branku, kterou po rychlém brejku obstaral Lukáš Mašek.

Po změně stran snížil ztrátu Hanáků Jaroslav Harušťák, k němuž po přímém kopu proskákal balon na zadní tyč. Oslabený Prostějov se před hodinou hry dočkal vyrovnávací trefy Jana Štěrby, která padla po rohovém kopu a několika odrazech v bezprostřední blízkosti gólmana. Chrudimi ovšem vrátil vedení v 77. minutě Langhamer, jenž si navedl míč na hranici vápna a zakončil přesně po zemi. Chvíli nato přidal po samostatném úniku svůj druhý zásah v utkání Mašek.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 20. kolo:
Vyškov - Táborsko 2:2 (0:0)
Branky: 56. Schön, 61. Krollis - 74. Šašinka, 76. Sojka. Rozhodčí: Petřík - Leška, Malimánek. ŽK: Straalman, Delferriere - Varačka, Kateřiňák. Diváci: 1012.

Prostějov - Chrudim 2:4 (0:2)
Branky: 48. Harušťák, 59. Štěrba - 45.+2 a 83. Mašek, 43. D. Látal, 77. Langhamer. Rozhodčí: Pechanec - Pfefer, Zoufalý. ŽK: Bednár, R. Látal - Řezníček, Mašek. ČK: 20. Matocha (Prostějov). Diváci: 420.