Exligista Košút mění dres. Bývalý hráč Slovácka opustil italského kouče, teď jej vede v krajském přeboru bývalý funkcionář Slavie

Exligista Košút mění dres. Bývalý hráč Slovácka opustil italského kouče, teď jej vede v krajském přeboru bývalý funkcionář Slavie

Zkoušel najít štěstí ve Spartě, ale neuspěl. Tak si Tomáš Košút užil nejlepší roky kariéry v konkurenčním Slovácku. To všechno je minulost. Čtyřiatřicetiletý rodák ze slovenských Piešťan dal už před pár lety velkému fotbalu sbohem. Naposledy byl hráčem divizních Spojů, kde jej vedl italský kouč Fabio Leggeri. Před pár dny pak kývl na nabídku pražského Zličína. V krajském přeboru má za sebou premiérový start.

"Seběhlo se to hodně rychle. První kontakt byl ve středu, ve čtvrtek byl u nás na tréninku a v pátek už poprvé hrál," popisuje hodně rychlé námluvy se zkušeným univerzálem, který může hrát v obraně i na hrotu sestavy.

Naposledy se Zličín dostal do povědomí fanoušků angažováním Marlona Martina Simmonse, reprezentanta státu Svatý Vincenc a Grenadiny. Teď pro změnu příznivci museli zbystřit, když sáhl po borci, který má na kontě 158 startů v nejvyšší soutěži a také deset prvoliových branek. "Měli jsme v hlavě, že ho zkusíme získat v léte, ale když nám vypadla řada hráčů, zkusil ho Martin Zahálka oslovit už nyní," líčí Kúdela.

Reprezentant z páté ligy? Pouštět hráče do národního týmu z přeboru, to by byl historický okamžik, směje se trenér Zličína

Dohoda prý byla rychlá. Košút se jí rozhodně nebránil, i když nedávno tvrdil, že by jaro mohl odehrát za divizní Spoje, kde se mu zamlouvalo angažování trenéra Lukáše Jarolíma. Dopadlo to ale jinak. "Tomáš bydlí kousek od Zličína, má svoji práci, na Spoje to má přes celou Prahu, je tam i velké dojíždějí k zápasům v divizi C," naznačil zkušený funkcionář, jaké výhody pro Košúta změna klubových barev může přinést.

"Občas se u nás byl i podívat na zápas, ví, že Zličín má skvělé zázemí. Navíc se známe i z působení v lize," dodal Kúdela, jenž pracoval pro pražskou Slavii, Mladou Boleslav či třeba Zbrojovku Brno. "Velkým plusem je jeho využitelnost na více postech," dodal.