Na podzim pálil v ČFL, teď sparťanská kometa září ve druhé lize. Šiler reprezentoval Česko i v jiném sportu

Na podzim pálil v ČFL, teď sparťanská kometa září ve druhé lize. Šiler reprezentoval Česko i v jiném sportu

Když v zimě Radek Šiler přestupoval z třetiligové Admiry do Sparty, byla z toho hotová senzace. Mladý kanonýr v úvodních jarních kolech se ukazuje, proč tomu tak je. Naposledy v Brně prodal i své zkušenosti z futsalu. Ostatně, je to český reprezentant!

I když jde o mladého hráče, má Šiler v kolonce přestupů poměrně slušnou porci klubových změn. Neratovice, Dukla, Meteor, Admira a nyní i rezerva Sparty, kde se pomalu hlásí o slovo a začíná sázet góly.

O posun do rudého dresu si řekl na podzim v pražských Kobylisích, kde pálil v Admiře. V patnácti zápasech stihnul dát deset branek a nejen Sparta zbystřila. A nakonec si s předstihem dojednala, že talentovaný hráč přesídlí v zimě do mistrovského klubu.

Zatím tedy hraje „jen“ za béčko, ale poté, co si v prvním utkání proti Prostějovu za osmdesát minut osahal kvalitu druhé ligy, se hned v dalším proti Chrudimi gólově prosadil.

Odnese krizi Zbrojovky trenér Polách? Uvidíme, co přinesou nejbližší dny. Z boje neutíkám, hlásí

Nejvíce však zazářil v pátečním utkání na hřišti Zbrojovky, kde dal velký fanoušek Sparty dvě branky. A jedna byla hezčí než druhá. Na parádní rybičku hlavou totiž navázal bombou z hranice šestnáctky pod břevno brněnské brány.

Práce v šestnácte a rychlé rozhodování ho zdobí. Část má v sobě vrozenou, ale další díl je výsledkem tvrdé dřiny. Právě tyto atributy zdokonalil ve futsalu, kde je na všechno velmi málo času. Ještě v minulé sezoně válel v české elitní futsalové lize za Olympik Mělník. V 21 zápasech (včetně play off) vstřelil šestnáct branek a na dalších jedenáct přihrál.

foto: © AC Sparta Praha

Byl kometou českého futsalu, za což si vysloužil pozvánku do reprezentace do devatenácti let. A v ní v sedmi zápasech stihnul nastřílet šest branek! Rok se s rokem sešel a přišla pozvánka i do fotbalové reprezentace. Šiler si totiž na posledním srazu za „dvacítku“ zahrál proti Anglii a Portugalsku.

Gólu se sice nedočkal, ale nikdo nepochybuje o tom, že jestli udrží současné tempo, jsou další pozvánky i premiérové branky jen otázkou času.