Nový tvůrce hry pro Rudé ďábly? V hledáčku uvízl Olise, alternativa pak září v barvách Lipska

Nový tvůrce hry pro Rudé ďábly? V hledáčku uvízl Olise, alternativa pak září v barvách Lipska

Manchester United se netají choutkami přivést v létě na Old  Trafford nového tvůrce hry. Očekává se, že trvalé sbohem dostane po této sezóně dánský reprezentant Christian Eriksen. Rudí ďáblové svůj zrak upínají do Crystal Palace, ale ve hře je i alternativa operující v bundesligovém Lipsku.

Podle informací ostrovního severu Give Me Sport chce nizozemský stratég Erik ten Hag zlákat do svých řad Michaela Olise. Dvaadvacetiletá francouzská hvězdička, která v minulosti prošla výchovou v Arsenalu, Chelsea či Manchesteru City, je však velmi obletovaným zbožím, tudíž jej může ze smlouvy u The Eagles vyvázat jen velmi tučné odstupné.

Olise má být předmětem celé řady evropských klubů, tudíž boj o jeho služby bude náročný nejen finančně, ale i očekávají se zdlouhavá vyjednávání. Manchester United však nového tvůrce hry bezpodmínečně potřebuje, proto nechce ponechat nic náhodou.

BUDOUCNOST MCTOMINAYE? TEN HAG BYL NAKLONĚN PRODEJI, ALE VEDENÍ TENTO NÁVRH VETOVALO

Stejný zdroj zmiňuje i možnou alternativu, kterou má být Dani Olmo z Lipska. Pětadvacetiletý španělský reprezentant prošel mládežnickou akademií Barcelony, ale poté jeho kroky směřovaly do chorvatského Dinama Záhřeb, poté do Lipska, kde působí dodnes.

Olmo byl již na Old Trafford lákán v minulých letech a zájem Rudých ďáblů přetrvává. Pokud by nevyšel Olise, má být španělskému záložníkovi nabídnuta smlouva s týdenním platem 155 tisíc liber. Jeho příchodem by mohl Manchester United zvýšit i efektivitu v koncovce, neboť Olmo je znám jako velmi dobrý střelec.

Foto: RB Lipsko