Osm měsíců bez fotbalu? Peklo, hlásí slávista Pech. Návrat byl podle plánu, nohy jsem měl v medu, tvrdí

Osm měsíců bez fotbalu? Peklo, hlásí slávista Pech. Návrat byl podle plánu, nohy jsem měl v medu, tvrdí

Vážné zranění kolena vyřadilo Davida Pecha ze hry na osm měsíců. A to zrovna v době, kdy měl v sešívaném dresu nejlepší formu. Nepříjemné období je ale u konce a Pech v neděli naskočil do sestavy Slavie B v utkání ČFL. Gólem do sítě Robstavu pomohl k vysoké výhře 7:0 a o svých pocitech pak promluvil pro oficiální web vršovického klubu. Čím vším si během dlouhé pauzy prošel? "Peklem," vyhrkne nejprve a pak začne chrlit pochvaly na všechny strany. "Musím pochválit všechny ve Slavii," dodává.

Osm měsíců je i pro fotbalistu pořádně dlouhá doba. Pech byl na návrat nažhavený a moc si ho užil. "Jsem rád, že jsem se stihl vrátit v docela dobrém čase. Zhruba na těch osm měsíců jsem si to nastavil. Nezáleželo, jestli nastoupím o týden dřív nebo později. Hlavní je, že se to povedlo. Měl jsem původně nastoupit jen na třicet minut, ale rovnou jsem odehrál poločas," pochvaloval si.

Výkon dokonce vyšperkoval vstřeleným gólem. "Jsem za to rád. Gól je třešnička na dortu. Ještě mě čeká spousta práce, zápasová kondice je něco jiného, měl jsem nohy v medu, trochu mě to tahalo. Pro začátek to nebylo špatné, ale musím dál makat," konstatoval. S radostí pak oznámil, že vyléčené koleno drží. "Vůbec ho necítím. Musím to zaklepat. Cítil jsem akorát svaly. První zápasy a tréninky jsou náročné. Proto jsme zvolili i tu minutáž a nešel jsem od začátku utkání.“

V plném tréninku je zhruba měsíc, s týmem maká tři týdny. S lékaři v klubu se domluvil na tom, že pro první zápas bude nejlepší, když nastoupí maximálně na poločas. Přesně to se stalo, Pech naskočil do druhé půle duelu ČFL. "Bylo štěstí, že to bylo už za stavu 4:0 a soupeř byl v deseti, takže jsem na stoperu měl prostor i vyjíždět dopředu. Jednou jsem to dal pěkně do špeku, takže jsem musel valit zpět. Po patnácti minutách jsem šel na desítku a nakonec jsem hrál i na šestce,“ popsal, jak si užil comeback do sestavy Slavie.

Nabitá neděle v ČFL! Pálily Evropou protřelé hvězdy i velké naděje. Gól slavili Škoda, Stoch i Necid

Přiznává, že osmiměsíční pauza byla hodně náročná. Čím vším si prošel? „Peklem. (směje se) Ne, musím pochválit všechny na Slavii, fyzioterapeuty, maséry a všechny, co se o mě starali. Péče je tu opravdu na vysoké úrovni. Docházel jsem individuálně k panu Janouškovi, ale hlavně trávil spoustu času v Edenu. Musím poděkovat Ludvíkovi Maierovi, který se o mě pravidelně staral, trávili jsme spolu spoustu času. Jsem mu za to vděčný, svoji práci dělá fakt s láskou, je opravdu dobrý. V pozdější fázi se do toho zapojili kondičáci Martin Třasák s Alešem Pítou, kteří se mi věnují doteď,“ nešetřil chválou Pech.

Před zraněním byl přitom v nejlepší formě od příchodu do Slavie. "Bohužel člověk pak zjistí, že se všechno může ze vteřiny na vteřinu změnit a najednou je to všechno pryč. Važme si zdraví. Nejhorší bylo, když mi v nemocnici sdělili, že jsou to přetržené vazy. Čekání na operaci a první měsíc, kdy se v podstatě nemůžete hýbat, byl taky hodně složitý. Pak už je to lepší, dodávalo mi motivaci, že jsem chodil alespoň do posilovny a potkával kluky,“ konstatoval s tím, že má před sebou ještě hodně práce, než se posune k prvnímu týmu.

Potvrzeno! Nizozemský bouřlivák Ihattaren skončil ve Slavii, neodehrál ani zápas

„Teď jsem odehrál první poločas. Někdy je lepší míň než víc. Uvidíme příští týden v Plzni za béčko, jestli nepůjdu už od začátku třeba na 50-60 minut. Během dubna bych chtěl odehrát tři celé zápasy alespoň za béčko," naznačil.

Slavia B je v čele skupiny A ČFL a cílem je její postup do druhé ligy. Pech ale pochopitelně pozorně sleduje i vývoj v nejvyšší soutěži, kde jsou sešívaní zatím na druhém místě. "Nedávám si velké cíle, protože to vypadá, že souboj o titul bude možná do posledního kola. Budu na sobě pracovat a když se naskytne šance nastoupit za áčko, tak budu šťastný, ale kdybych měl sezonu dohrát s béčkem, tak nebudu věšet hlavu. Hlavní cíl je být zdravý a připravený na soustředění. Na podzim nás čeká spousta zápasů,“ dodal.