UEFA potrestala Spartu za fanoušky v domácích zápasech proti Galatasarayi a Liverpoolu. Pokuta se nevyhla ani Plzni

UEFA potrestala Spartu za fanoušky v domácích zápasech proti Galatasarayi a Liverpoolu. Pokuta se nevyhla ani Plzni

Sparta Praha dostala od UEFA celkovou pokutu 51.500 eur (zhruba 1,3 milionu korun) za domácí zápasy Evropské ligy proti Galatasarayi a Liverpoolu. Evropská fotbalová unie oznámila rozhodnutí své disciplinární komise na oficiálním webu.

Pokutou 15.750 eur (400 tisíc korun) potrestala UEFA Spartu za pyrotechniku v hledišti během odvetného utkání 22. února proti Galatasarayi, které svěřenci trenéra Briana Priskeho vyhráli 4:1 a postoupili do osmifinále soutěže.

V něm se Pražané střetli s Liverpoolem a utrpěli debakly 1:5 doma a 1:6 v Anglii. Za domácí zápas hraný 7. března musí Sparta zaplatit 16.500 eur (420 tisíc korun) za pyrotechniku, 16.000 eur (405 tisíc korun) za blokování průchodů a 3250 eur (80 tisíc korun) za házení předmětů na hřiště.

NEČEKANÝ HRDINA SPARTY! MEJDR ZÁŘIL: PŘIHRÁL NA GÓL, PAK DĚKOVAL TRENÉRŮM I SPOLUHRÁČŮM

Ve stejné fázi Evropské konferenční ligy byla potrestána Viktoria Plzeň pokutou 30.000 eur (750 tisíc korun) a podmínečným uzavřením tribuny za vhozený kelímek, který trefil do zátylku brankáře Servette Ženeva Jérémyho Fricka.

V této sezoně Konferenční ligy byli penalizováni i pražští Bohemians 1905 za chování fanoušků v předkole s Bodö/Glimt. Za nevhodné pokřiky, použití pyrotechniky a blokování schodiště a východů na tribunách dostali "Klokani" pokuty ve výši 570 tisíc korun.

Slavia v listopadu po vítězném zápase Evropské ligy s AS Řím zaplatila dokonce 2,23 milionu korun, což je nejvyšší pokuta, kterou od UEFA dostala. Disciplinární komise jí rovněž vyčetla blokování schodiště a východů, použití pyrotechniky v "kotli" na tribuně Sever, provokativní a urážlivá hesla na tribunách a vhazování předmětů na hrací plochu.

Foto: FC Viktoria Plzeň