Problémy máme velké, ale kůži nedáme lacino, hlásí kouč Jablonce před pohárovou bitvou s Plzní

Problémy máme velké, ale kůži nedáme lacino, hlásí kouč Jablonce před pohárovou bitvou s Plzní

Fotbalisty Jablonce a Plzně čeká v úterý dohrávané čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu. Zápas se v původním termínu 27. února neuskutečnil kvůli husté mlze. Postupující v semifinále přivítá Zlín, termín dosud nebyl určen. V druhém semifinále druholigová Opava ve středu vyzve doma úřadujícího českého mistra pražskou Spartu.

Favoritem úterního čtvrtfinále je Plzeň, která v předminulém ligovém kole v polovině března zvítězila v Jablonci 2:1. Se Severočechy sedm soutěžních zápasů po sobě neprohrála. Viktorii patří v ligové tabulce třetí místo, navíc ji čeká čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, Jablonec je v nejvyšší soutěži až dvanáctý.

Ani jednomu z týmů nevyšlo po reprezentační přestávce víkendové utkání. Jablonečtí prohráli 0:2 na stadionu Bohemians 1905 a Plzeň nečekaně podlehla doma Liberci 1:3. Západočeši utrpěli první porážku po 16 soutěžních zápasech. V Jablonci se jim vrátí do sestavy některé opory, které z různých důvodů scházely o víkendu.

TŘICÁTNÍCI SEDÍ V ŠATNĚ A MAJÍ SLZY V OČÍCH, PŘIZNAL ZDRCENÝ TRENÉR KARVINÉ PO PROHŘE V HRADCI

"Měli by se nám vrátit čtyři hráči, takže to bude zase o něčem jiném. Bude to také odvislé od terénu, který tam byl minule žalostný. Věřím, že s vegetačním obdobím, které se už rozjelo, by trávník mohl být lepší. Bude to pro oba stejné. Pokud bude terén stejný jako v lize, může to být podobný zápas," řekl plzeňský trenér Miroslav Koubek.

Jablonečtí zápolí s velkou marodkou. "Plzeň má na rozdíl od nás kam šáhnout. Někteří jejich hráči o víkendu nehráli, teď asi nastoupí a budou odpočinutí. Uvidíme, co dokážeme poskládat my a jak se s tou situací dokážeme vypořádat. Problémy máme velké, ale kůži nedáme lacino," prohlásil domácí kouč Radoslav Látal.

Plzeňští budou usilovat o první postup do semifinále poháru od sezony 2020/21, Jablonec byl naposledy mezi nejlepší čtyřkou MOL Cupu předloni. Zápas bude mít v úterý výkop v 18:00.

Foto: FC Viktoria Plzeň