Mám pocit, že jsme se zbláznili. Fotbal mají rozhodovat muži, řekl kontroverzní šéf FCSB. Teď si dá od fotbalu na půl roku pauzu

Mám pocit, že jsme se zbláznili. Fotbal mají rozhodovat muži, řekl kontroverzní šéf FCSB. Teď si dá od fotbalu na půl roku pauzu

Disciplinární komise Rumunské fotbalové federace zakázala kontroverznímu šéfovi FCSB Gigimu Becalimu vstup na všechny fotbalové stadiony v zemi. Becali dostal šestiměsíční trest za sexistické výroky na adresu rozhodčí Cristiny Trandafir.  

Na závěrečný verdikt komise se čekalo několik týdnů. Rozhodnutí nakonec padlo v pondělí 1. dubna a pro Becaliho je hodně tvrdé. Kontroverzní postava rumunského fotbalu kromě šestiměsíčního zákazu vstupu na stadiony musí zaplatit pokutu 50 000 lei (zhruba 10 tisíc korun).

Podle stanov rumunské federace Becali obdržel nejvyšší možný trest. "Obviněnému Georgi Becalimu se ukládá trest pozastavení činnosti na šest měsíců a pokuta ve výši 50 000 lei,” píše se v rozhodnutí komise na internetových stránkách rumunského fotbalu. 

POTRESTANÝ RADA PŘIZNAL: TĚŽKÝ JE TEĎ PRO MĚ KAŽDÝ DEN. JEHO DUKLA VLÁDNE DRUHÉ LIZE

Celou kauzu odstartoval lednový zápas mezi FCSB a Botosani, který fotbalisté z hlavního města vyhráli 3:2. Becalimu se však nelíbilo, že jeho tým dohrával po dvou červených kartách v devíti hráčích.

“Co měla znamenat ta červená?” ptal se po zápase rozhořčený funkcionář. “Rozhodčí na hřišti rozhodl správně, ale u VARu se do toho vložila ženská a řekla, že to byl zákrok na vyloučení,” dodal nevybíravým způsobem.

“Občas mám pocit, že jsme se úplně zbláznili. Fotbal je hra mužů, kterou by měli rozhodovat muži. My do ní na sílu tlačíme ženy a takhle to dopadá,” pokračoval dál v skandálních výrocích.

Za neakceptovatelné chování si po více než dvou měsících vyslechl verdikt, který v rumunském fotbalovém prostředí nemá obdoby. Vedení rumunského fotbalu tak potvrdilo, že mu s šéfem FCSB dochází trpělivost. Podnikatele, jehož nechvalně proslavily misogynní a homofobní názory, čeká zatím nejdelší zákaz činnosti ve fotbalové kariéře.

ONDRÁŠEK DEBUTOVAL ZA FCSB A PAK HO VEŘEJNĚ SEJMUL PREZIDENT: NENÍ TO HRÁČ PRO NÁS, NEDOSAHUJE NA NAŠI ÚROVEŇ