Mbappého ne Realu? Nebyl by první, kdo přestup odmítl, říká Pires. Naznačuje, že by mohl napodobit jeho kroky

Mbappého ne Realu? Nebyl by první, kdo přestup odmítl, říká Pires. Naznačuje, že by mohl napodobit jeho kroky

Přestup Kyliana Mbappeho do Realu Madrid vypadá jako hotová věc. Legenda londýnského Arsenalu a mistr světa z roku 1998 Robert Pires, si ale dokáže představit, že francouzská hvězda řekne zástupcům španělského celku ne. Je to ale ještě možné?  

Za poslední dva roky nepamatujeme přestupové období, v němž by nebyl Mbappé spojován s přestupem do Realu Madrid. Nejinak tomu bylo v zimním okně, v němž se francouzský rychlík s královským klubem údajně dohodl. Žádné oficiální vyjádření ani jedné ze stran ale zatím nepřišlo a fotbalové prostředí proto hojně spekuluje o tom, kam Mbappého kroky nakonec povedou.

Do jedné z nich se pustil i Pires, jenž se v roce 2000 ocitl v podobné situaci jako Mbappé. Real Madrid tehdy hledal šikovného křídelníka a čerstvý vítěz Eura byl jednou z hlavních variant. Pires ale nabídku španělského giganta odmítl a vydal se za krajanem Arsenem Wengerem do Londýna.

OČI V SLOUP A ZNECHUCENÍ. MBAPPÉMU SE NELÍBILO STŘÍDÁNÍ. KOUČ SE S HVĚZDOU NEMAZAL, PAK SE PUSTIL DO NOVINÁŘŮ

“Kylian by nebyl první ani poslední hráč, který odmítl Real Madrid. Nevím, jak se rozhodl, ale já jsem měl Real až jako třetí volbu za Arsenalem a Juventusem. Pokud by se neobjevil zájem těchto klubů, kývl bych na nabídku Realu, takhle jsem ale zvolil Arsenal,” líčil Pires.

Že to byla vydařená volba dokumentuje fakt, že během šesti sezon na severu Londýna získal tři FA Cupy a dva tituly v Premier League. V ročníku 2003/2004 byl navíc důležitým členem legendárních Invincibles. Jediného týmu historie Premier League, který prošel celou sezonou bez jediné prohry.

CO PLÁNUJE MBAPPÉ? V PSG UŽ MOJE BUDOUCNOST ANI NENÍ TÉMA, NIKDO SE MNOU O TOM NEMLUVÍ, PROZRADIL KANONÝR

Nyní by ale Mbappého rád viděl v kádru jednoho z největších konkurentů Arsenalu v boji o další anglický primát. Údajně by se mu líbilo sledovat duo Mbappé - Salah v barvách Liverpoolu. “Je to skvělý klub s bohatou historií, výborným vedením, věrnými fanoušky. Co je však velmi důležité, na Kylianovi by neležel zdaleka takový tlak jako v Realu,” líčil Pires.

Jestli Mbappé svého ikonického krajana vyslyší ukážou nejbližší měsíce. Očekávat se to ale příliš nedá. Vždyť se v posledních měsících několikrát nechal slyšet, že Real patří mezi jeho nejoblíbenější kluby.

Zdroj: Profimedia