Na Spartu se třese první druholigový celek v semifinále poháru od roku 2017. Jsme bojovně naladění, zní z Opavy

Na Spartu se třese první druholigový celek v semifinále poháru od roku 2017. Jsme bojovně naladění, zní z Opavy

Ve středu je na programu první semifinále domácího fotbalového poháru. Favorizovaný lídr nejvyšší soutěže Sparta se představí na hřišti druholigové Opavy, která je aktuálně až dvanáctá. Utkání má výkop v 18:00.  

V poháru na sebe mužstva narazí poprvé od listopadu 2018, kdy Pražané v osmifinále po bezbrankové remíze postoupili až po penaltovém rozstřelu. Ve stejné fázi v sezoně 2003/04 Sparta doma porazila Opavu 2:0. V lize se týmy naposledy utkaly před třemi lety, kdy Letenští doma zvítězili 4:2. Slezané soupeře neporazili od března 1999.

Sparta v minulých dvou sezonách došla do finále. Spolu s městským rivalem Slavií jsou se sedmi triumfy nejúspěšnějším týmem soutěže v samostatné historii. Obhájci ligového titulu v tomto ročníku odehráli všechny zápasy venku: postupně vyřadili druholigovou Líšeň a následně pražské celky Bohemians 1905 a Slavii.

LÁTAL PO NEZDARU V POHÁROVÉM ČTVRTFINÁLE NEŠETŘIL KRITIKOU. HRAJEME JEN NA OKO. NEDOKÁŽEME SI VYTVOŘIT ŽÁDNOU POŘÁDNOU ŠANCI

"Uvědomujeme si, že soupeř udělá vše pro to, aby se dostal do finále. Bude to pro něj zápas roku. Zároveň víme, že nás čeká zaplněný stadion a silná podpora domácích hráčů na tribunách. Nebude to nic lehkého, ale určitě jsme favorité. Neohlížíme se na to, že soupeř hraje ve druhé lize," řekl asistent dánského trenéra Sparty Lars Friis.

Tým z nižší soutěže postoupil do semifinále MOL Cupu poprvé od roku 2017, kdy Opava došla až do finále, v němž podlehla Zlínu. Bylo to její dosavadní pohárové maximum v samostatné historii. Na současné cestě mezi čtyři nejlepší zdolala divizní týmy Šumperk a Holešov, poté druholigovou brněnskou Zbrojovku, třetiligové Velvary a pražskou Duklu z druhé ligy.

Zdroj: SFC Opava

"Budeme bojovně připravení na Spartu. Chceme se prezentovat fanouškům lepším dojmem a výkonem než v pátečním utkání s Kroměříží (1:1). Musíme být mnohem lepší. V posledních dvou domácích utkáních jsme dali jen dvě branky, což je nedostačující," uvedl trenér Slezanů Miloslav Brožek.

Vítěz si bude muset na soupeře počkat. Dnes je totiž na programu zbývající čtvrtfinále Jablonec - Plzeň, které se v původním únorovém termínu neodehrálo kvůli husté mlze. Úspěšnější mužstvo přivítá v semifinále Zlín.

OPAVA PODĚKOVALA MĚSTU ZA POMOC V TĚŽKÝCH DOBÁCH A OFICIÁLNĚ PŘEDSTAVILA SVÉHO NOVÉHO VLASTNÍKA