Velšský obr nečekaně balil v malém pražském klubu. Zamíří do Číny, do Prahy se chce vrátit na oslavy postupu

Velšský obr nečekaně balil v malém pražském klubu. Zamíří do Číny, do Prahy se chce vrátit na oslavy postupu

Senzace je u konce. A nečekaně brzy. Když velšský stoper Jacob Charles Wise, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže ve své zemi, zakotvil v pražské Přední Kopanině, klubu z krajského přeboru, bylo z toho velké haló. Teď po pár jarních kolech ale v Česku překvapivě končí. "V Praze mi bylo skvěle, ale museli jsme udělat rozhodnutí z hlediska práce. Nebyli jsme spokojení s některými věcmi," svěřil se stoper, který se s Přední Kopaninou rozloučil výhrou 4:2 a vstřeleným gólem.

Na hřišti byl znát. Jeho urostlá postava čněla, do uší praštily i jeho důrazné pokyny v angličtině, útočníci dopředu věděli, že tenhle chlapík se s nimi mazat nebude. To všechno teď Přední Kopanina ztrácí. Nebyla šance jej udržet. "V Praze nám bylo skvěle, je tu skvělý život, zvyklid jsme si tady. Ale ohledně práce to nebylo ono," přiznal hráč, že za jeho návratem na Ostrovy určitě nestála nespokojenost spojená s fotbalem. "Nebylo pro mě jednoduché opustit fotbal a nechat Kopaninu na holičkách v půlce sezony," krčí smutně rameny.

Domů na Ostrovy se vrací na půl roku a pak vyrazí za dalším dobrodružstvím. Tentokrát do Číny. "Manželka tam dostala práci a já budu online studovat další titul. A snad si tam najdu i nějaký klub. Třeba budu první hráč Walesu, který přestupuje z Česka do Číny. Bude to nové dobrodružství," směje se obránce, kterého potěšilo, že se v klubu z Přední Kopaniny loučil vstřeleným gólem a hlavně vítězstvím 4:2 nad Podolím.

Italský trumf třetiligového Vltavínu Maione má vysněný scénář. Zkusit si půl roku ve Spartě B

"Bylo to zvláštní. Lepší to mohlo být snad jen v tom, kdybychom nedostali gól, ale ani po výhře 4:2 si nestěžuji," usmál se. "Kopanina vyhrála, druhý tým tabulky ztratil. Moc jsem si to užil, ale taky jsem cítil smutek, že to všechno končí," dodává s tím, že jeho cílem bylo, aby Přední Kopanina byla na prvním místě v tabulce. "Přesně o tom jsme se bavili, když jsem do klubu přišel. Tlačit na titul v přeboru a chtěl jsem i uspět v poháru. To se daří, ale kluci jsou stále v půlce cesty," ví Wise to, že do konce sezony je ještě daleko. Znovu zmínil, že nebyla šance, aby v Česku zůstal, protože jej fotbal neživí...

Život v Česku si náramně užíval. "Chybět mi bude české jídlo a pivo. A taky život velkoměsta, krasného," přiznává, že na něj Praha udělala dojem. Na skok by se rád do Česka vrátil i po sezoně. Pokud Přední Kopanina splní cíl a vyhraje přeboru, přijede na rozlučku. "Všechno mám naplánované, teď už jen stačí, aby kluci uhráli první místo," usměje se stoper. "Cítil jsem se v Česku skvěle, od prvního dne. Kluci mě naučili i pár českých slovíček, takže týmu věřím a těším se letní rozlučku," doplňuje.

Na letním Euru ale i přes skvělé dojmy ze svého působení v pražském klubu nebude fandit české reprezentaci. A to na šampionátu bude chybět "jeho" Wales. "Asi vás zklamu, ale budu fandit Anglii, i když se říká, že jsme rivalové," prozradí Wise. "Ideální scénář by byl, kdyby se Anglie s Českem dostala do finále a to vyhrála Anglie. Tak za pár měsíců uvidíme," hlásí s tím, že po návratu na Ostrovy musel zapomenout na příjemné slunečné počasi. "Je tu krásně. Je zima a prší. Na to jsme se těšili," dodal rozesmátý obránce.

Trpišovský tajný start na vesnici okořenil gólem. S míčem to bylo nadstandardní, bez míče slabší, hlásí trenér Slavie