Odvolanému Hynkovi děkují fanoušci Žiliny. Prý byl jediný, co za to nemohl a skončit by měl hlavně sportovní ředitel

Odvolanému Hynkovi děkují fanoušci Žiliny. Prý byl jediný, co za to nemohl a skončit by měl hlavně sportovní ředitel

Sedmi mistrovskými primáty ověnčená Žilina patřila v nedávné minulosti ke králům slovenského fotbalu a hned po Slovanu se radovala ze zisku titulu nejčastěji. Má za sebou i úspěšné tažení evropskými poháry, například v ročníku 2010/2011 si dokonce zahrála v základní skupině Ligy mistrů proti Spartaku Moskva, Marseille a Chelsea.

Hynek ve funkci nepřežil výsledkovou krizi Žiliny. Sedminásobné mistry by mohl převzít další český kouč

Vedení MŠK však v následujících letech změnilo klubovou filozofii a začalo se zaměřovalo na talentované mladíky, kteří se dali zpeněžit do zahraničí.

Na to pravděpodobně doplatil i osmačtyřicetiletý kouč Jaroslav Hynek, pro nějž byla Žilina dosavadním vrcholem trenérské kariéry a vydržel v ní necelé dvě sezony.

Na konci první dubnové dekády ho z trenérské lavičky předčasně vyhnaly tři prohry v řadě s Dunajskou Stredou (1:2), Spartakem Trnava (0:1) a Slovanem Bratislava (0:3), po kterých žlutozelené mužstvo pokleslo na čtvrtou pozici, avšak se stejným bodovým ziskem jako třetí DAC 1904.

"Klub MŠK Žilina se vzájemně dohodl na předčasném ukončení spolupráce s hlavním trenérem Jaroslavem Hynkem a jeho asistentem Richardem Polákem. Jménem celého klubu bychom jim chtěli poděkovat za téměř dvě sezony v našem klubu, za výkony v lize i v evropských předkolech. Přejeme jim vše nejlepší do budoucna, ať se jim v trenérské kariéře daří," vzkázal na oficiálních stránkách mskzilina.sk sportovní manažer Karol Belaník.

Mezi zaskočenými příznivci Žiliny to vyvolalo vlnu nevole. Už jen kvůli tomu, s jakým kádrem musel Hynek pouhých 28 kilometrů od hranic s Českem pracovat. Tím spíš, že po přezimování na druhé pozici Niké ligy čelil v zimní přestávce dalšímu velkému výprodeji.

Fanoušci MŠK, které má před sebou páteční regionální souboj s Ružomberokem,f se ho ve veřejném prostoru jednoznačně zastali. "Je potřeba mu poděkovat. Vytěžil z minima maximum. Normální trenér tu už nepůjde. možná nějaký klaun nebo panák, který bude na slovo poslouchat Karčiho a Giussepeho," zlobil se Tomáš Martini.

HYNEK V ŽILINĚ POČÍTÁ TĚŽKÉ ZTRÁTY. NA OPORY ČEKÁ ITÁLIE A NORSKO, MLADÉ TALENTY SI VZALA LEGIA VARŠAVA

"Je to velká chyba. Vyhodit trenéra, který udělal kus dobré práce. V zimě skončilo pět šest hráčů, nikdo nepřišel a vy vyrazíte trenéra. Je mi ho upřímně líto," přidal Lukas Zorkóczy, na nějž navázal další fanda: "Hrál jen s tím, co mu zůstalo. Dobrá polévka se nedá navařit jen z vody."

Podobně věc viděl i Luboš Ďuriak. "Byl jediný, co za to nemohl. Občas jsem kroutil očima u střídání, ale tam není koho dát. Děkujeme, v Žilině mě už asi nic nepřekvapí." A nebyl sám. "Rozprodáte mu všechno, co dokáže kopnout do míče a pak je to nejhorší trenér. Ale Kajo a Jožo a jejich filozofie "vychovej, prodej" za to nemůže," pomohl si ironií Tomáš Siráň.

Příznivci nyní nemohou přijít na jméno zejména sportovnímu řediteli klubu, který se naposledy radoval ze zisku titulu v ročníku 2016/2017. "Já se spíš ptám, do kdy tu bude Belánik sportovním ředitelem a místo jeho špatně zvládnutému přestupovému oknu budeme vyhazovat dobré trenéry? Už včera bylo pozdě udělat změnu na pozici sportovního ředitele," upozornil Milan Bojnanský.

Odvolaný český trenér dovedl svůj mladý celek v letošní sezoně do konferenční Evropské ligy, kde ztroskotal v předkole na Gentu. Editor slovenské verze Liversport Zpráv Róbert Krupár přiznal, že je to překvapení pro všechny, protože se Žilina dělí o třetí místo a po zimě je její kádr notně okleštěn...

"Tým byl po podzimní části na druhém místě tabulky, ale zlom nastal během zimního přestupového období, kdy kabinu opustila jména jako Myslovič, Addo, Němčík, Ďuriš, Kopas či Rusnák. Fanoušci vyčítali vedení, že nepřivedlo dostatečnou náhradu, a postavili se za trenéra. Objevovaly se také názory o "ztrátě ambicí". Žilina začala na jaře ztrácet půdu pod nohama, prohrála poslední tři zápasy, ale přesto skončila v tabulce třetí," upozornil novinář Livesport Zpráv.

Po Hynkovi přebírá štafetu Michal Ščasný. Podle vedení nejde jen o provizorní řešení do konce sezony, nicméně smlouvu má na dobu neurčitou. "Přiznám se, že mě to překvapilo v pozitivním slova smyslu. Velmi mě to potěšilo, protože nabídka z takového klubu se neodmítá. Zároveň je to závazek vůči klubu, aby trenér nezklamal. Věřím, že spolu s realizákem a hráči odvedeme takovou práci, která udělá všem radost," uvedl pětačtyřicetiletý Ščasný, jenž dříve vedl jiné slovenské týmy Trnavu, Senici, Nitru a Banskou Bystrici. Naposledy trénoval kyperský Othellos Athienu.