Optimista Barák: Odvážíme si výsledek, který je hratelný, ale musíme být odvážnější. Pak pochválil Plzeň

Optimista Barák: Odvážíme si výsledek, který je hratelný, ale musíme být odvážnější. Pak pochválil Plzeň

Bezbranková remíza z Plzně v úvodním čtvrtfinále Konferenční ligy má pro Fiorentinu svoji cenu. Výsledku si vážil trenér italského celku Vincenzo Italiano i český reprezentant v barvách Fiorentiny Antonín Barák. "Je to otevřené, rozhodne se v odvetě u nás. Domů si vezeme výsledek, který je hratelný," nechal se před novináři slyšet český reprezentant. "Určitě bych vyzdvihl práci Plzně do defenzivy," dodal.

Do hry se český ofenzivní záložník dostal v Plzni až ve druhé půli. Tvrdil, že italský celek očekával, že bude dobývat plzeňskou obranu. "Takhle jsme to čekali. Plzeň dostává málo gólů, bylo těžké se tam dostat. Věřím, že doma budeme v tomto směru schopnější a vytvoříme si více šancí," neskrýval Barák, že Fiorentina domácí odvetu zvládne. "Plzni tenhle styl hry funguje, asi bude u nás hrát to samé. Měli jsme být odvážnější a mít vice lidí v boxu," viděl nedostatek ve hře Fiorentiny.

"Plzeň hrála rychle, její obránci předvedli výborný výkon. Je to jejich styl, došli s ním daleko, v předchozím kole postoupili až na penalty," uznal kvality také trenér italského celku.

Plzeňský trumf: Řezník. Zaslouží si speciální poděkování, přiznal kouč. Nadšení byli i experti

"V takovýchto zápasech je to o jedné střele, o jedné akci jeden na jednoho. Dát gól proti týmu, který takhle hraje, je složité. Chtěli jsme odehrát zápas s pozitivním výsledkem, což se poměrně podařilo," konstatoval před novináři.

"Chtěli jsme zvítězit, ale na druhou stranu jsme neprohráli. Máme před sebou ještě druhý zápas. Myslím, že soupeř bude hrát stejně, a my musíme ukázat víc do ofenzivy. Musíme být odvážnější vepředu. Jsem přesvědčen, že to v odvetě zvládneme," zopakoval jinými slovy Barákovo vyjádření.

Skvělá zpráva! Česko už je v žebříčku koeficientů UEFA desáté a má jisté místo v Lize mistrů