Opava protrhla jarní trápení a v deseti porazila rezervu Sparty. Hráči podali heroický výkon, takhle musíme hrát častěji, chválil trenér

Opava protrhla jarní trápení a v deseti porazila rezervu Sparty. Hráči podali heroický výkon, takhle musíme hrát častěji, chválil trenér

Fotbalisté Opavy alespoň částečně vylepšili nevydařený vstup do jarní části sezony. Slezané po čtyřech ligových zápasech bez výhry porazili rezervu Sparty 3:2 a konečně brali tři body, díky kterým se posunuli do klidnějších vod vyrovnané tabulky druhé nejvyšší soutěže. "Byl to pro nás klíčový zápas, který určil, kde se budeme pro zbytek ročníku pohybovat," přiznal na pozápasové tiskové konferenci trenér Miloslav Brožek. 

Opava na úvod jarní části FNL porazila Příbram 1:0, od té doby ale čtyřikrát za sebou nevyhrála. V duelech proti Žižkovu, Líšni, Kroměříži a béčku Olomouce Slezané získali pouhé dva body a klesli na 12. místo ligové tabulky. "Po minulém kole se nám spodek přiblížil na pět bodů, takže jsme věděli, že doma potřebujeme vyhrát. Hráči se na zápas skvěle připravili, za což jim musím poděkovat," uvedl Brožek.  

OLOMOUCKÁ REZERVA SE PŘIBLIŽUJE BARÁŽOVÝM POZICÍM. OSLABENÁ OPAVA KONEČNĚ BRALA TŘI BODY, PORAZILA BÉČKO SPARTY

Opava po 37 minutách vedla 2:0, jen pár desítek sekund po druhé vstřelené brance ale přišla komplikace. Matěj Helebrand dostal druhou červenou kartu a poslal domácí do oslabení. Sparta ve druhém poločase snížila, domácí ale svůj náskok dokázali udržet.

"Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme několik závarů v pokutovém území, kde se nám dařilo vyhrávat osobní souboje a vytvářeli jsme tak na soupeře zajímavý tlak. Z toho jsme vytěžili dvě branky, které určily ráz zápasu. Na konci poločasu přišla chyba, která pramenila z naší namotivovanosti a poslala nás do deseti. Ve druhém poločase ale hráči předvedli doslova heroický výkon a vedení udrželi," popsal utkání trenér slezského celku. 

"Všichni máme přání, abychom výkony jako dneska opakovali každý týden. Věřím tomu, že pokud v tomhle duch budeme pokračovat tak můžeme dělat dobré výsledky daleko častěji než jsme je dělali dosud," dodal Brožek, jenž proti rezervě Letenských dost možná hrál i o svou budoucnost u týmu.

OPAVA PODĚKOVALA MĚSTU ZA POMOC V TĚŽKÝCH DOBÁCH A OFICIÁLNĚ PŘEDSTAVILA SVÉHO NOVÉHO VLASTNÍKA

"Tohle je otázka spíš na vedení klubu. Já osobně jsem si ale před zápasem dal nějaké ultimátum, které jsem sdělil i hráčům," řekl k situaci trenér, jenž si vyzkoušel i práci u národního týmu Jemenu. 

Sparta prohrála teprve druhý z úvodních čtyř zápasů jarní části a nevyužila příležitost posunout se do elitní šestky druholigové tabulky. "Sparta v aktuální sezoně dokazuje, že týmy plné mladých hráčů potřebují čas na rozkoukání. V průběhu soutěže je u nich ale vidět obrovský progres. Musím vyzdvihnout jejich obrovskou individuální kvalitu. Když byli na balonu, hráli s velkou přesností v obrovském tempu. Získat s nimi nějaké body bude ve zbytku soutěže těžký úkol pro každý tým," vysekl Brožek poklonu mladému týmu ze Strahova. 

Zdroj: SFC Opava