Nejvíce nabito má v divizi Kladno! Na podzimní trápení zapomeňte, pod Haškem klub trhá rekordy

Nejvíce nabito má v divizi Kladno! Na podzimní trápení zapomeňte, pod Haškem klub trhá rekordy

Podzimní trápení a klopýtání je pryč. Z Kladna je válec, který drtí soupeře, a navíc mašina na góly! Jako by trenér Zdeněk Hašek v zimě mávl kouzelným proutkem. Šest zápasů proměnil středočeský tým v šest výher při skóre 24:2, což stačí zatím na druhé místo. Naposledy Kladno bralo rekordní výhru 8:0 na jaře dosud neporaženého Brandýsa nad Labem. Navíc už nasázelo celkem 62 branek, nikdo v divizi není lepší.

4:0, 3:0, 4:1, 1:0), 4:1 a naposledy 8:0. Divizní Kladno se po nástupu trenéra Haška, pod jehož vedením dokráčely na podzim Velvary v ČFL na první příčku, zvedá a ničí konkurenci. Bez milosti. „Důležité bylo přesvědčit hráče k pracovitosti. Můžete být sebelepší, ale z gauče to nejde. Takže jsme nastavili pravidla a řád,“ svěří se kouč. „Na hřiště pak jdou ti nejlepší, co to v týdnu odmakali,“ dodává.

K žádné radikální obměně týmu nesáhl. Mezi tyčemi skončil Milan Švenger a šanci dostal Václav Smrkovský. A chytil ji za pačesy. „To je generační výměna. Co se týče kádru, jsem rád, že tu kluci jinak zůstali,“ pochvaluje si. A k rekordní výhře v Brandýse dodává: „Byli jsme hladoví celý zápas, napadalo to tam a soupeř odpadl. Ale ocenil bych, že domácí nezalezli. Výsledek vypadá jednoznačně, ale žádný zápas není jednoduchý.“

Drsná brněnská realita. Hrajeme o záchranu, náš výkon neměl nic. Hrozný, máme strach z čehokoliv, zlobil se kouč Zbrojovky

Co se týče herní proměny, stále zdůrazňuje, že je Kladno na začátku nějaké cesty a proměny. „Ale třeba v Brandýse, který na jaře ještě neprohrál, jsem byl velmi spokojený. Byl to náš nejpovedenější zápas, pokud jde o kombinaci a zakončení,“ září kouč.

Snaží se, aby byl tým připraven na situaci, kdy soupeř hraje otevřenou partii, stejně jako na to, když se rozhodne zaparkovat před pokutovým územím „autobus“. „Nemáme jen jeden herní styl, pořád pracujeme s pokorou. Ale samozřejmě je lepší, když se vyhrává. To se nám daří a kabina je v cajku,“ pokračuje v optimistickém tónu.

I když se daří a Kladno jen vyhrává, Chomutov pořád vede tabulku o šest bodů. To ale Hašek nechce řešit. „Staráme se o svoje zápasy, chceme všechno vyhrát a pak uvidíme, co Chomutov. Teď nás čekají dvě derby – Slaný a Hřebeč, ty nás zajímají nejvíce,“ odmítne víc rozebírat situaci na prvních místech. Nakonec přitaká, že se na tabulku kouká lépe než po jeho příchodu v zimě.

A první jsou v ČFL dál i Velvary, které vedl. I ty po očku sleduje. „Koukám, jak si vedou, hráčům fandím, navázali na tu práci, co jsme tam udělali,“ dodává.