Atalanta by mohla inkasovat za svého záložníka až 60 milionů eur. Kromě Chelsea jej chce i Juventus

Atalanta by mohla inkasovat za svého záložníka až 60 milionů eur. Kromě Chelsea jej chce i Juventus

Atalanta Bergamo je známa svou výchovou zajímavých talentovaných hráčů, které pak na přestupovém trhu může náležitě zpeněžit. Ve stejném duchu by se mohla nést také budoucnost nizozemského záložníka Teuna Koopmeinerse, jenž by po této sezóně mohl do klubové podkladnice svým odchodem obstarat až 60 milionů eur.

Aktuálně šestý celek tabulky Serie A před týdnem překvapivě porazil Liverpool na Anfieldu 3:0 a je tak blízko postupu do semifinále Evropské ligy. Přestože se šestadvacetiletý Koopmeiners proti Reds střelecky neprosadil, v Atalantě patří mezi nejlepší zakončovatele v této sezóně.

V italské nejvyšší soutěži posbíral v tomto ročníku 27 startů, ve kterých zaznamenal 11 gólů a 3 asistence. Někdejší tvář nizozemského AZ nakoukla do klubu sídlícího v Bergamu v roce 2021 za 12 milionů eur. Nyní se očekává, že případný zájemce bude muset zaplatit pětkrát vyšší sumu.

TITULU SE KADLEC DOČKAL V LEVERKUSENU AŽ JAKO TELEVIZNÍ EXPERT: HLOŽKOVI NESEDĚL STYL, S KOVÁŘEM SE POČÍTÁ. A CO SCHICK?

Podle Sportmediaset tuto možnost zvažuje londýnská Chelsea, která vyslala své pozorovatele na zmiňovaný zápas odehraný minulý čtvrtek v Liverpoolu. Koopmeiners si vedl dobře a svými výkony upevnil zájem svých obdivovatelů. Kromě Blues to mají být také Juventus a Manchester United.

Očekává se, že Atalanta mu bránit v odchodu nebude, pokud bude druhou stranou předložena suma v této výši. Média v Itálii berou jeho letní odchod jako hotovou věc. Větší šanci na jeho zisk však přisuzují Rudým ďáblům, kteří před rokem na stejné adrese zlákali Rasmuse Højlunda.

Foto: Atalanta BC