Fiorentina se na odvetu s Plzní nenaladila ideálně, Janovu pomohl k bodu rozjetý Islanďan

Fiorentina prohloubila sérii ligových nezdarů na pět klání v řadě, když ve 32. kole Serie A remizovala s Janovem 1:1. V závěru první půle udělaly Fialky chybu v rozehrávce, což vedlo až k faulu v pokutovém území a rozhodčí Davide Di Marco nařídil penaltu. K té se postavil Albert Gudmundsson a skóroval. La Viola, na jejíž lavičce proseděl utkání Antonín Barák, po změně stran zásluhou Jonathana Ikoného vyrovnala. Další ztráta jí však přípravu na domácí odvetu v Konferenční lize s Viktorií Plzeň příliš nevylepšila.

Do utkání ale vstoupili aktivněji domácí, kteří se mohli už v páté minutě ujmout vedení. Hlavičkující Andrea Belotti ovšem z bezprostřední blízkosti minul hostující branku. Postupem času se do hry začali dostávat i Rossoblu, což vedlo ve 22. minutě k obrovské příležitosti Caleba Ekubana. Hlavičku 30letého Ghaňana však famózně vyškrábl na roh Pietro Terracciano. Nakonec se sice jako první prosadily o tři minuty později Fialky, jenže gól Belottiho rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu, ve kterém se italský útočník nacházel. Klíčový moment první půle přišel až v jejím závěru, kdy byl po dalším skvělém zákroku Terracciana v pokutovém území faulován Ekuban. K následné penaltě se postavil Gudmundsson, jenž poslal míč nekompromisně k levé tyči.

La Viola ovšem hned po změně stran zabrala a v 54. minutě se dočkala vyrovnání. Tlak na hostující obranu vyústil v centr Giacoma Bonaventury na zadní tyč, kde se nacházel Ikoné, který hlavou procpal balon za záda bezmocného Josepa Martíneze. Rozhodčí Di Marco měl další složitou práci v 70. minutě, kdy opět odpískal penaltu ve prospěch Grifone, tentokrát ji ale po zhlédnutí videa správně zrušil. Závěr utkání byl z obou stran vyrovnaný a diváci na vítěznou trefu čekali marně.

Atalanta po skvělém představení v Liverpoolu prohospodařila nadějný náskok s Veronou

Vítězství na Anfieldu dvěma góly řídil Scamacca, jenž na povedené utkání navázal již ve 13. minutě před modročernými fanoušky. Na hranici vápna si našel míč a z voleje jej napálil bod břevno mimo dosah Lorenza Montipa. Neuběhlo ani pět minut a domácí příznivci jásali znovu. Tentokrát Scamacca působil v roli asistujícího hráče, když do úniku vyslal Édersona, který v situaci jeden na jednoho nezaváhal a poslal balon přesně k pravé tyči. Třígólový náskok mohl obstarat Mario Pašalič, jehož obránci při centru ze strany příliš nebránili, a on se tak dostal ke snadné hlavičce. Ve skórování mu rychlým zákrokem zabránil Montipó.

Do druhého poločasu nastoupili domácí ve volnějším tempu, a to se jim vymstilo už v 56. minutě. Přihrávku Noslina si před šestnáctkou zpracoval Darko Lazovič a chytře vypálil mezi nohama soupeře, na což Marco Carnesecchi nedokázal reagovat. Obdržená branka pro Atalantu jako budíček nezafungovala a Mastini udeřili znovu. Špatné orientace gólmana na malém vápně využil po centru ze strany Noslin a vyrovnal. Na překvapivé srovnání zareagoval Gian Piero Gasperini trojitým střídáním. Změny v sestavě však k dalším brankám nepomohly.

Italská liga - 32. kolo:
Fiorentina - FC Janov 1:1 (54. Ikone - 42. Gudmundsson z pen.),
Bergamo - Hellas Verona 2:2 (13. Scamacca, 18. Éderson - 56. Lazovič, 60. Noslin).