Odveta s Fiorentinou? Ještě nemáme dodělanou práci, hlásí plzeňský kouč Koubek. Nervy nemám, je to svátek, dodává

Odveta s Fiorentinou? Ještě nemáme dodělanou práci, hlásí plzeňský kouč Koubek. Nervy nemám, je to svátek, dodává

Viktoria Plzeň si může ve čtvrtek připsat další historický úspěch. Západočechy čeká odvetné čtvrtfinále Konferenční ligy na půdě Fiorentiny. První zápas ve Štruncových sadech skončil minulý bezbrankovou remízou. Český tým tak živí naděje na postup v bitvě neporažených. "Nikdy jsem nebyl ve čtvrtfinále evropského poháru, takže pro mě je to rozhodně velmi zajímavý zápas," smál se před novináři plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Západočeši by se rádi postarali o senzaci, do duelu jdou v dobrém rozpoložení, jelikož v české nejvyšší soutěži vyhráli nad Slavií. Jak na tom tedy tým před duelem v Itálii je? "Musíme se na to podívat z několika aspektů. Zaprvé ta psychologická úroveň, pomohla nám výhra se Slavií. Druhý je zdravotní stav, kdy jsme si ze zápasu se Slavií neodnesli žádné velké šrámy. Třetí aspekt je uvolnění některých hráčů, kteří nemohli nastoupit v úvodním utkání kvůli kartám," pochvaloval si před novináři plzeňský kouč.

Viktoria na domácí půdě v ofenzivě vymazala silný italský tým, na druhou stranu některým expertům chyběla větší odvaha směrem dopředu. Jak to tedy v odvetě? "Fiorentina je známá tím, že po fyzické stránce a po stránce držení míče se jedná o opravdu kvalitní mužstvo. V tom se nemůžeme srovnávat, ale zase máme svoje zbraně. Potřebovali bychom být trochu účinnější do útočné fáze, tam máme z prvního zápasu rezervu," přiznal Koubek.

Dobře si uvědomuje, že si jeho tým přivezl do odvety výsledek, který dává Viktorii šanci myslet na postup. "Zajistil nám naději na postup a my v našem úsilí budeme pokračovat. Určitě jsme doma měli na mysli také koeficient, a to se také podařilo, pomohli jsme celkově českému fotbalu. Odvetu bereme tak, že nemáme práci dokončenou a pokusíme se ji dokončit," pravil odhodlaně zkušený kouč. Před zápasem se nenervuje, bere jej jako svátek.

Budoucnost trenéra Koubka v Plzni? Záleží jen na jeho rozhodnutí, vedení s ním počítá i dál

Záložník Kopic, který musel první utkání sledovat jen z tribuny, očekává podobný duel jako v Plzni. "Chceme více držet balon, více se zapojit do útočné fáze a být nebezpečnější. Soustředit se ale samozřejmě musíme i na obranu," plánoval en před výkopem.

Na utkání se pochopitelně moc těší. "Přál jsem si, abychom sem po prvním zápase jeli s dobrým výsledkem a šancí na postup. Obojí se splnilo a o to víc se těším," usmál se Kopic a nahlas přemýšlel, zda jde o největší zápas v jeho kariéře. "Odehrál jsem nějaká utkání v Lize mistrů. Hrajeme Konferenční ligu, ale na druhou stranu čtvrtfinále. Je to určitě jeden z největších zápasů," přiznal s tím, že nálada v týmu je dobrá.

"Máme za sebou dobrý týden. Výkon a výsledek s Fiorentinou a následné vítězství se Slavií, které nás dozajista povzbudí. Síly soupeře jsme si ale vědomi," nepřeháněl to s optimismem. Těší se na to, že se bude hrát v bouřlivé atmosféře. "Musím přiznat, že už jsem tu jednou byl. Zhruba před šestnácti lety na Boleslavi, za kterou hrál brácha. Tehdy tu prohráli 1:2. Doufám, že si my odvezeme lepší výsledek."