Nejproduktivnější tým druhé ligy? Ani Dukla, ani Vyškov, nýbrž hladová družina Loučky se Sparvem

Nejproduktivnější tým druhé ligy? Ani Dukla, ani Vyškov, nýbrž hladová družina Loučky se Sparvem

Na Strahově trénující na na Žižkově hrající sparťanské béčko, které je řízeno trenéry Lubošem Loučkou a Timem Sparvem, se aktuálně může pochlubit statusem nejofenzivnějšího mužstva celé FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Rezerva letenského "S" nastřílela během dosavadních třiadvaceti kol 42 branek a v tomto směru nemá konkurenci. Tabulkově druhý Vyškov k tomuto datu udeřil devětatřicetkrát, první Dukla zatím nastřádala sedmatřicet tref.

Pátá jarní výhra vystřelila Spartu B na sedmé místo a jen potvrdila současnou formu družiny, která si za poslední dva domácí duely připsala 10 gólů. Nejprve se skolil poměrem 5:3 Vyškov, následně 5:1 Příbram. A to přeci jen nejsou týmy, o kterých by se dalo mluvit jako o nějakých "průchoďácích".

Na Spartě začínal jako gólman, teď jej přirovnávají k Čvančarovi. Šiler se jeví jako velmi zajímavý střelec

O produktivitě už dost naznačila i zimní příprava. Zápy i Sokol Hostouň, což jsou přední týmy ČFL, se poroučely s šestkou. A to už v kádru není nejlepší podzimní střelec se sedmi trefami Tomáš Schánělec, jenž přijal zlínskou výzvu a odebral se o patro výš.

Roli nejzářivější ofenzivní hvězdy po něm přebral devatenáctiletý střelec Radek Šiler, který byl po podzimu druhým nejlepším střelcem třetí ligy a v gólových hodech pokračuje také ve F:NL, v níž mu stačilo na 6 přesných zásahů pouhých sedm vystoupení a 581 odehraných minut.

Reprezentant Česka ve futsalu si tak průměrně připíše branku každých 97 minut a je na stejném počtu gólů jako Tomáš Malec z Prostějova, Filip Blecha z Opavy, Justin Araujo-Wilson z Jihlavy či Lukáš Matějka z Dukly. Ti toho však odehráli v této druholigové sezoně mnohem více.

Na podzim pálil v ČFL, teď sparťanská kometa září ve druhé lize. Šiler reprezentoval Česko i v jiném sportu

Špatně na tom nejsou ani další mladičtí útočníci. Teprve sedmnáctiletý forvard Roman Mokrovics dosud přetavil 993 odehraných minut ve druhé lize v pět tref a jeho o rok starší kolega z útoku Daniel Rus využil 670 minut ve čtyři branky.

Nejbližší zápas svede sparťanskou rezervu proti Vysočině Jihlavě, která naposledy udržela čisté konto v první polovině března a během celého jara ani jednou nevyhrála. Bylo by tak překvapení, pokud by dokázala vynulovat právě rozjetou družinu Luboše Loučky.

© AC Sparta Praha