Kluky jsem snad nějakým způsobem strhnul, zářil nový kouč Brna, jenž vrátil Štěpanovského z divize do F:NL

Kluky jsem snad nějakým způsobem strhnul, zářil nový kouč Brna, jenž vrátil Štěpanovského z divize do F:NL
OBSAHUJE VIDEO

Nový šéf brněnské lavičky Lukáš Kříž byl u spousty "poprvé". Prvně vedl Zbrojovku ve druholigovém utkání, jeho tým dosáhl na první tříbodový zisk jara a on sám absolvoval také premiérovou pozápasovou tiskovou konferenci.

Exligové mužstvo, které se před pár dny zbavilo Tomáše Polácha, před vlastním publikem udolalo trápící se Jihlavu a v tabulce je po třiadvaceti kolech desáté s osmibodovou ztrátou na barážovou pozici.

Ostrava hlásí posily v trenérském týmu. Baník přetáhl od konkurence hned čtyři kouče

Brněnští se sice nedostávali do šestnáctky soupeře tak, jak chtěli, nicméně po závěrečném hvizdu se mohli radovat. "Kluci to odpracovali perfektně, byli dobře namotivovaní a byli za to odměnění," těšilo bývalého stratéga divizního béčka, který ohledně nabídky jít výš neváhal ani minutu.

"Pokud taková šance přijde, měla by se využít. Pomohlo mi, že kluky znám, chodili za nás hrát. A kabina mě taky zná, viděla, jak reaguju, jak se chovám a jakým způsobem trénuju. Tohle tomu taky trochu pomohlo. Já jsem naladěný pořád stejně a kluky jsem snad nějakým způsobem strhnul," vyprávěl.

Dukla si ve druhé lize poradila s Opavou, Vyškov vyhrál i v oslabení. Sparta B nastřílela pět gólů, Brno po výměně kouče slaví

Jedním z cílů bylo vrátit do týmu vítěznou náladu. "Když nevyhráváte, nálada samozřejmě není dobrá, s tím jsme museli něco udělat a myslím, že se to podařilo," přidal na stránkách fczbrno.cz.

Kříž překvapil i tím, že z rezervy přesunul do prvního mužstva hned několik hráčů (např. Šlapanský, Večeřa nebo Juritka) včetně velezkušeného slovenského středopolaře s historií ve Slovanu Bratislava, Spartaku Trnava i Dunajské Stredě Petera Štěpanovského, v němž vidí velkého profesionála.

Nejproduktivnější tým druhé ligy? Ani Dukla, ani Vyškov, nýbrž hladová družina Loučky se Sparvem

"Klidně hodinu a půl před tréninkem už byl na stadionu a pracoval na sobě, navíc výborný fotbalista, dobrý hecíř do kabiny. Takového člověka jsem tam potřeboval a jsem za to rád. Neměl jsem obavy, i divizní zápasy odehrál ve velkém tempu, trénovali jsme náročně, je nachystaný," obhajoval svůj krok.

Pokud jde o změny, moc prostoru nebylo. "Nenatrénujete toho moc, ukázali jsme si postavení, jak hrát, jak napadat. Spíš jsme pracovali na tom, aby se kluci cítili dobře v hlavách, udělali jsme podhoubí, aby to zvládli. A oni to zvládli," zakončil Kříž, jehož celek čeká o víkendu těžká zkouška v Drnovicích s druhým Vyškovem, který v poslední době najel na vítěznou vlnu.