Ostrava hlásí posily v trenérském týmu. Baník přetáhl od konkurence hned čtyři kouče

Ostrava hlásí posily v trenérském týmu. Baník přetáhl od konkurence hned čtyři kouče

Dobrá zpráva pro Baník Ostrava. Prvoligový klub posiluje trenérský tým. Řady koučů baníkovské mládeže se rozrůstají o čtyři nové odborníky. Všichni disponují licencí A, ale také zkušenostmi s mládežnickým i seniorským fotbalem. Dva z nich, Robert Pištěk a Marek Smrčka, se svého postu ujímají okamžitě. Stali se novými trenéry Baníku Ostrava U19.

„Jsme rádi, že se nám po náročném skautingu a důsledném výběru podařilo pro Akademii získat čtyři kvalitní a vzdělané trenéry,“ uvedl Radim Kovář, šéftrenér baníkovské mládeže. Vedle Roberta Pištěka a Marka Smrčky přicházejí do Akademie FCB také Martin Špička s Filipem Smékalem, kteří se od 1. července ujmou týmu U16.

„Pokud jde o změnu u týmu U19, dochází k ní po dohodě s dosavadním hlavním trenérem Václavem Stráníkem, který po posledních výsledcích staršího dorostu dospěl k závěru, že týmu prospěje nový impulz,“ uvedl Radim Kovář. „Jakkoliv platí, že hlavním cílem práce mládežnických trenérů je individuální rozvoj hráčů tak, aby mohlo dojít k jejich posunu o kategorii výš, týmové výsledky přehlížet nelze, proto jsme se rozhodli trenéru Stráníkovi vyhovět a uvolnit jej,“ upřesnil Radim Kovář s tím, že do konce sezony bude Václav Stráník působit u týmu U17, pak se s Akademií FCB rozloučí.

Robert Pištěk s Markem Smrčkou působili naposledy v třetiligovém Frýdku-Místku. Martin Špička ještě dokončí aktuální sezonu v Bohumíně, má ale z dřívějška také zkušenost s třetiligovým fotbalem v FC Odra Petřkovice, Filip Smékal má za sebou úspěšné angažmá v Hlučíně, který dovedl k druhému místu v MSFL, ale také například k senzačnímu pohárovému úspěchu v duelu s Viktorií Plzeň, kterou Filipem Smékalem vedený Hlučín dokázal na podzim roku 2022 z MOL Cupu vyřadit. Více než tři roky působil jako asistent trenéra v týmech u Ondřeje Smetany, kde zažil i druholigovou kariéru ve Vítkovicích.

„Chtěl bych všem zainteresovaným klubům, se kterými jsme jednali, poděkovat za vstřícný přístup a spolupráci,“ dodal Radim Kovář.