Přišel zápas blbec, kvůli výsledku z Trenčína jsme byli v křeči, měl jasno trenér Straka po porážce ve slovenské lize

Přišel zápas blbec, kvůli výsledku z Trenčína jsme byli v křeči, měl jasno trenér Straka po porážce ve slovenské lize

Sedm zápasů dlouhá série bez prohry týmu Zemplín Michalovce ve slovenské nejvyšší soutěži skončila. Na tým vedený českým koučem Františkem Strakou vyzrála Skalica, zvítězila 3:1. Poražení figurují na předposlední příčce, z níž by museli do baráže. Na desáté Košice ztrácejí tři body. Skončila i série neprůstřelnosti gólmana Freliha, který neinkasoval 530 minut. 

Hosté sice rychle vedli, Strakův tým však do přestávky vyrovnal. Ve druhé půli už ale stříleli góly jen hosté. "Mrzí mě, že jsme ten zápas nezvládli. Nezvládli jsme ho ale vlastní vinou. Hráli jsme v křeči, ke které přispěl i páteční výsledek z Trenčína, kde naplno bodovaly Košice," uvedl pro klubové stránky trenér Zemplínu Michalovce. Tvrdil, že spolu s hráči zápas sledoval. A po skončení také viděl v očích hráčů velké zklamání z výsledku. "Bylo obrovské. Věděli jsme, že má Trenčín kvalitní tým a věřili jsme, že tam Košice těžko něco uhrají. Jenže ty vyhrály a musíme to respektovat," dodal Straka.

V tu chvíli bylo jasné, že Michalovce potřebují vyhrát. "A když musíte, tak většinou děláte chyby. My jsme je udělali a soupeř nás za ně potrestal. Nejprve jsme po rohu nepokryli hráče, pak tam byla ztráta míče a třetí branku jsme si dali prakticky sami. Byl to zápas blbec, ale to někdy k fotbalu patří," pokračoval v hodnocení český kouč.

"Odklonilo se od nás i štěstí, protože jsme měli také šance, ale buď nám to letělo vedle tyče, nebo to obránci zblokovali. Skalica ale vyhrála zaslouženě. Teď bude důležité, abychom se z této prohry oklepali. Naše pěkná série skončila, ale muusíme jít dál," dodal pro klubový web Straka.