Hotovo! Inter Milán vyhrál vyhrocené derby s AC a slaví mistrovský titul. Padly tři červené karty

Inter Milán vybojoval 20. titul, když porazil ve 33. kole Serie A v derby rivala AC 2:1. O jeho vítězství a celkovém prvenství v ligovém ročníku rozhodl ve 49. minutě Marcus Thuram. Rossoneri tak neoddálili titulové oslavy rivala a kromě šesté porážky v Derby della Madonnina v řadě také dovolili, aby Nerazzurri získali o jedno historické Scudetto více, než mají oni sami. Hráči Interu pak s tabulemi s číslem 20 křepčili na hřišti za nadšených ovací fanoušků. Ve vyhroceném závěru sudí rozdal tři červené karty.

Opatrný začátek první půle narušila v 18. minutě přesná hlavička Francesca Acerbiho, který se po rohovém kopu ocitl v malém vápně zcela nehlídaný a bez problému překonal Mikea Maignana. Zvýšit vedení mohl Lautaro Martínez, přihrávku do malého vápna však dostal přímo mezi nohy a nedokázal se srovnat k přesnému zakončení. První nebezpečná situace domácích přišla až před půlhodinou hry, jenže Rafael Leao střílel pouze do náruče Yanna Sommera. A tak zahrozili znovu hosté, Thuram ovšem těsně minul pravou tyč. Ke konci poločasu se výbornými zákroky blýskli oba gólmani, a do kabin tak odcházeli spokojenější hráči Nerazzurri.

Hned zkraje druhého dějství poslal černomodré do dvoubrankového trháku Thuram, jenž si navedl balon na osu hřiště a zakončil přesně k levé tyči. Takřka vzápětí mohl odpovědět Theo Hernández, pozorný byl ovšem znovu Sommer. Trápení Rossoneri v koncovce protrhl až stoper Fikayo Tomori, který se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a uklidil ho do sítě. O pár chvil později mohl vyrovnat Noah Okafor, jeho pokusu však chyběla větší razance. V samotném závěru viděli po vzájemné roztržce červenou kartu Hernández a Denzel Dumfries a po ruce také Davide Calabria.

Nedisciplinovaný Řím z evropského opojení tvrdě probrala boloňská efektivita

Od úvodního hvizdu sledovali diváci zápas ve vysokém tempu. V první velké příležitosti se v deváté minutě objevil Stephan El Shaarawy, ovšem jeho střela mířila nad horní tyč. O pár okamžiků později se na druhé straně nádhernou trefou prezentoval El Azzouzi. Marocký záložník si našel centr Riccarda Calafioriho a výstavními nůžkami rozvlnil síť. Další branku mohl krátce před koncem prvního poločasu vstřelit Alexis Saelemaekers, z přímého kopu však orazítkoval břevno. Chrti se druhého gólu ještě před přestávkou nakonec dočkali zásluhou Zirkzeeho, jenž z rohu malého vápna procedil míč za záda Mileho Svilara.

Po změně stran pálil nebezpečně znovu El Shaarawy, skórovat mu ovšem nedovolil na brankové čáře postavený Stefan Posch, který jeho dělovku schytal do tváře. Naději na lepší výsledek dal Vlkům v 56. minutě střídající Sardar Azmoun, jenž až napotřetí protlačil míč za Lukasze Skorupského. Dlouho se však domácí neradovali, po uklouznutí Paula Dybaly se totiž do samostatného úniku dostal Saelemaekers a hezkým lobem vrátil Rossoblu dvougólové vedení. Tento stav nezměnil ani závěrečný tlak domácích a nad branku střílející Lorenzo Pellegrini.