Budoucnost Sigmy Olomouc? Americký majitel Vyškova má zájem o akcionářský vstup do klubu, už předložil nabídku

Budoucnost Sigmy Olomouc? Americký majitel Vyškova má zájem o akcionářský vstup do klubu, už předložil nabídku

Dlouhé týdny se o tom jen mluvilo v zákulisí, ale teď se věci daly do pohybu. SK Sigma Olomouc oznámil na svém oficiálním webu, že obdržel od americké společnosti Blue Crow Sports Group nabídku, která se týká jejího akcionářského vstupu do hanáckého prvoligového klubu. Více podrobností šéfové z Hané odmítli zveřejnit. Co zpráva znamená pro druholigový Vyškov?

"Zapsaný spolek SK Olomouc Sigma MŽ obdržel nabídku na akcionářský vstup do klubu. Tato nabídka bude nyní projednána příslušnými klubovými orgány," stojí v krátké zprávě prezentované na webu Sigmy i na sociální síti X. "Detailní informace o nabídce nebude klub v tuto chvíli sdělovat. Další informace budou poskytnuty v souladu s vývojem situace," uvádí prohlášení, pod kterým je podepsán Jakub Beneš, předseda výboru SK Olomouc Sigma MŽ, z. s.

Společnost Blue Crow Sports Group založila před třemi lety skupina podnikatelů a funkcionářů kolem bývalého generálního manažera baseballového týmu Houston Astros Jeffa Luhnowa. Ve stejný rok si pořídila mexický druholigový Cancún, poté španělské druholigové Leganés. Následoval druholigový Dubai Elite Falcons a naposledy ovládla druholigový MFK Vyškov.

Šťastný trenér Sigmy Saňák: Bod ze Slavie bereme všemi deseti, jsme pokorní. Vyždímali jsme se ze všech sil

Tam společnost Blue Crow Sports Group zvýšila svůj majetkový podíl z padesáti na 99 procent. Majoritní vlastník se pak netajil ambicemi, nyní je ale budoucnost klubu nejasná, vzhledem k situaci v Drnovicích, kde klub hraje domácí zápasy. Obec Drnovice totiž na zasedání zastupitelstva neposvětila plánovanou rekonstrukci stadionu pro potřeby první ligy...

foto: © ČTK / Glück Dalibor

Zmíněný krok amerických investorů by mohl řádně zamíchat děním v Sigmě.. Ta se sice v neděli postarala o obrovské překvapení, když v předposledním kole základní části FORTUNA:LIGY remizoaval na půdě Slavie 2:2 a výrazně tak v boji o mistrovský titul pomohla pražské Spartě, jinak ale byla atmosféra v klubu dost napjatá. Vedení se dostalo do ostrého sporu s částí fanoušků. U Androva stadionu se objevily například uříznuté prasečí hlavy, což vyšetřuje policie. Stadion byl rovněž oblepen urážlivými transparenty.

Se vstupem silného zahraničního partnera by se nejspíš klubu dýchalo lépe. Jak daleko jsou jednání a co dalšího se v klubu bude dít, to zatím není známé. Sigma Olomouc má rezervu ve druhé nejvyšší soutěži, je tedy otázkou, jak by do plánů amerického investora v případě dohody se Sigmou zapadalo ještě držení majoritního podílu v konkurenčním MFK Vyškov.