Real Madrid vede po výhře v San Sebastianu španělskou ligu už o 14 bodů

Real Madrid zvítězil 1:0 v San Sebastianu a má v čele španělské ligy náskok už 14 bodů před druhou Barcelonou, kterou před pěti dny porazil po obratu v "Clásicu". Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho se šestou ligovou výhrou v řadě naladili na úterní první semifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov, kvůli němuž v pátek zkušený italský kouč nasadil kombinovanou sestavu.

Úvodní desetiminutovka zápasu nepřinesla žádnou větší akci, a tak se o tu první postaral Martín Zubimendi v 15. minutě. Po krásné individuální akci přihrál do míst, kde stál Takefusa Kubo, ale jeho střelu na bližší tyč dokázal Kepa Arrizabalaga zneškodnit. O chvíli později vyslal tvrdou střelu zpoza šestnáctky Beňat Turrientes, jeho rána ovšem mířila nad břevno. Svou šanci v základní sestavě dostal také Güler. Ve 29. minutě ji zužitkoval nejlépe jak mohl, když přihrávku na zadní tyč usměrnil do sítě. Rychlou odpověď si připravil Kubo, avšak jeho gól byl odvolán z důvodu faulu.

Domácí měli možnost srovnat skóre minutu po začátku druhé půle. Turrientes zkusil své štěstí střelou k pravé tyči, ale proti jeho pokusu se blýskl důležitým zákrokem Arrizabalaga. Utkání se odehrávalo v bojovném duchu a oba celky si nenechaly nic zadarmo. Obrana Bílého baletu pracovala velmi dobře a dařilo se jí eliminovat předfinální akce soupeře. Zaváhání přišlo v 80. minutě, kdy se uvolnil Mikel Oyarzabal, ale jeho lob sražený Éderem Militaem jen těsně minul levou tyč. Závěrečný tlak hosté přežili a mohli se těšit ze tří bodů i čistého štítu.