Newcastle ho svázal smlouvou, přesto po něm Arteta prahne. Arsenal tuší, že bez obětí to ale nepůjde, chystá miliardy

Newcastle ho svázal smlouvou, přesto po něm Arteta prahne. Arsenal tuší, že bez obětí to ale nepůjde, chystá miliardy

Londýnský Arsenal chce v létě přivést do svých řad brazilského reprezentanta Bruna Guimarãese. Šestadvacetiletý záložník působí aktuálně v Newcastlu, kam přišel v roce 2022 z francouzského Lyonu. Nyní by se mohl přesunout na Emirates Stadium a tamní kouč Mikel Arteta ho vnímá jako prioritu, která si vyžádá až tři oběti.

Podle zprávy publikované u Football Insider je Bruno Guimarães předmětem zájmu Gunners. O jeho služby se v minulých měsících zajímal také Manchester City, kterého však odrazuje jeho vysoká cena. Hráč totiž před dvěma lety uzavřel spolupráci s Newcastlem United a ve smlouvě má klauzuli o uvolnění v hodnotě 100 milionů liber.

Po svém příchodu do St. James’ Parku pomohl nejprve klubu v záchraně v Premier League, v té další rovnou do Ligy mistrů. V aktuální sezoně toho taktéž neodehrál málo a pochlubit se může pěti góly a osmi asistencemi, přesto výkony trochu drhnou kvůli zdravotním trablům.

KAPITÁN MANCHESTERU UNITED NAZNAČIL, ŽE MŮŽE V LÉTĚ OPUSTIT OLD TRAFFORD. PROZRADIL, KDY SE ROZHODNE

Někteří by mohli snahu Arsenalu přirovnat k nákupu zajíce v pytli, ale Mikel Arteta ve schopnosti vyhlédnuté posily věří a taktéž doufá, že se hráči v budoucnu budou zranění vyhýbat. I proto je pro něj zmiňovaných 100 milionů liber akceptovatelných. Získat by je chtěl z prodeje Emila Smitha Rowea, Reisse Nelsona a Eddieho Nketiaha. Ostatně kouč se netají tím, že by j jeho kádru mohlav létě nastat pořádná čistka.

Kouč Gunners vnímá potřebu okysličit kádr ve středu pole. Během letního přestupového okna by mohli londýnský klub opustit také Thomas Partey a Mohamed Elneny, celkem by mohl počet odcházejícíh hráčů vystoupat až na neuvěřitelné číslo deset. Naopak manažer vítá pokračování  Jorginha, který však už nepatří mezi nejmladší.

Foto: Newcastle United FC