Mrazivé chvilky v Kroměříži. Sparťan Horák odnesl tvrdý souboj zlomenou lebkou, Letenští si stěžují na sudího

Plno zvratů, šest gólů a skvělý fotbalový zážitek nabídl druholigový duel mezi Kroměříží a rezervou pražské Sparty. Všechno ale zastínila mrazivá chvilka ze 78. minuty. Roman Horák ze Sparty B po souboji s kroměřížským kapitánem Tomášem Matouškem utrpěl vpáčenou zlomeninu lebeční kosti a po zákroku zůstal bezvládně ležet na zemi. Den po zápase se podrobil operaci ve zlínské nemocnici, kde je nadále na jednotce intenzivní péče ve stabilizovaném stavu. Informovaly o tom weby iSport.cz a iDNES.cz. Pražský klub podal protest proti výkonu rozhodčího Vojtěcha Opočenského. Ligové fotbalové asociaci si stěžuje na zjevná pochybení sudího.

Závěrečná čtvrthodina duelu mezi Kroměříží a rezervou pražské Sparty nabídla víc vzruchu, než kdejaký zápas za kompletních 90 minut. Hanáci ještě na začátku 75. minuty prohrávali 0:2, dvěma góly ale srovnali krok a odpověděli i na proměněnou penaltu Vojtěcha Hranoše ze sedmé minuty nastavení. Důležitý bod v boji o záchranu vystřelil domácím ve sté minutě Petr Zavadil.

Duel vedle šesti gólů přinesl také osm žlutých karet a dvě červené, po jedné na každé straně v 10. minutě nastaveného času. Podle Pražanů však měl mít poslední tým tabulky ještě další dva vyloučené hráče.

SEMAFOR F:NL. ŽIŽKOVSKÁ TVRZ MÁ ZELENOU, SMÍŠENÉ POCITY ZE ŠÍLENOSTI V KROMĚŘÍŽI. ČERVENÁ DO PŘÍBRAMI

Ve 28. minutě měl jít podle letenského klubu do sprch Jan Silný za zákrok na Lukáše Váňu. Silný si podle protestu počínal úmyslně nesportovně, jeho zákrok se ale obešel bez dalších následků. Mnohem hůř dopadla situace ze 78. minuty. Kroměřížský Tomáš Matoušek ve vzdušném souboji s Horákem zásahem do hlavy devatenáctiletého fotbalistu vážně zranil. Hráči obou týmů ihned volali k bezvládnému hráči zdravotníky.

Sudí v zápise o utkání uvedl, že se oba hráči srazili hlavami, s tím Sparta ale jednoznačně nesouhlasí. "Rozhodčí nepotrestal bezohledné, nesportovní a surové jednání hráčů domácího týmu a neudělil červené karty, přestože se jednalo o zákroky ohrožující zdraví, přičemž jeden z popsaných skutků měl kritický dopad na zdravotní stav našeho mladého hráče," uvedl klub a žádá, aby s Matouškem a Silným bylo zahájeno disciplinární řízení.

MĚLI JSME SI UVĚDOMIT, ŽE SE TO MŮŽE DOSTAT VEN, ŘEKL KANIA O KOZLOVĚ KONCI. VÝMĚNA BYLA NUTNÁ PRO SPRÁVNÝ CHOD KLUBU

Horák, který v zimě absolvoval soustředění se sparťanským áčkem ve Španělsku, bude dlouho mimo hru. "Hlavní motivací protestu je ochrana zdraví našich mladých hráčů. V poslední době se setkáváme v některých případech u některých soupeřů s naprosto nepřiměřenou intenzitou zákroků vůči našim hráčům. A v Kroměříži už to bylo v uvedených případech naprosto extrémní," řekl ředitel komunikace letenského klubu Ondřej Kasík.

Talentovaný záložník utrpěl vpáčenou zlomeninu lebeční kosti. Musel být okamžitě převezen do nemocnice a v neděli ve Zlíně podstoupil operaci v oblasti lebky. Nyní už je ve stabilizovaném stavu. "Nadále tam setrvává na oddělení JIP, mimo ohrožení života," dodal mluvčí pražského klubu.

K vyloučením sáhl rozhodčí až v samém závěru po vyrovnávacím gólu Kroměříže na 3:3 v desáté minutě nastavení. Slavící Matoušek strčil na zem Vojtěcha Hranoše, na což stejným způsobem reagoval Dalibor Večerka. Oba dostali červenou kartu.

Zdroj: AC Sparta Praha