Skuhravý se vrhl na vyhledávání mladých talentů. Po dlouhé době viděl i české naděje a chválil Dynamo

Skuhravý se vrhl na vyhledávání mladých talentů. Po dlouhé době viděl i české naděje a chválil Dynamo

Nedávný mládežnický turnaj Planeo Cup v hanáckém Uničově osobně nesledovali pouze Jan Koller či Martin Vaniak, ale také Tomáš Skuhravý, jenž je životně usazen na Apeninském poloostrově, kde má většinu svých aktivit.

"Žiji v Itálii, kde chodím komentovat fotbaly do televizí. Sem tam se dívám na mladé fotbalisty, přičemž jsme se jako bývalí hráči dali dohromady s Giuseppe Santellou a jeho agenturou a vyhledáváme mladé talenty,“ informoval v rozhovoru pro oficiální stránky FAČR pětinásobný mistr Československa se Spartou.

"Bomber", jenž si v devadesátých letech minulého století vyzkoušel Serii A i Primeira Ligu, tedy vyrazil do rodné země na turnaj v kategorii U12 pracovně a to na pozvání Nadace fotbalových internacionálů České republiky.

Koller by vzal na Euro Chorého, Kuchtu i Chytila. Nejlepší střelec české ligy Jurečka už je ale podle něj navíc

"Po dlouhé době jsem mohl vidět mládežnické české talenty. Je to hezký turnaj, líbí se mi to. Je to pro všechny pestře strávený čas a taky motivace pro mladé kluky dostat se ve fotbale někam dál," uvedl osmapadesátiletý internacionál.

V rámci hodnocení zaujaly legendu Janova například žáci Dynama České Budějovice. "Míří k nim moje komplimenty, protože mají výborné talenty. Už je vidět, že ve 12 letech mají kontrolu nad balonem, vědí o sobě, mají rychlost i techniku s míčem. A chtějí hlavně vyhrát, je na nich vidět agresivita a touha jít si za vítězstvím,“ ocenil druhý nejlepší střelec MS 1990.

Suchému se líbí, kam Mladá Boleslav směřuje a těší se na příští sezonu: Ze současného týmu cítím sílu

Kromě pozorovatelských aktivit si autor sedmnácti branek na mezinárodním poli užívá života na důchod u moře. Oblast u Ligurského moře členovi Klubu ligových kanonýrů zcela vyhovuje.

"V mých plánech je důležité zdraví a stejně tak, aby byli zdraví lidé, které mám rád, které miluji a jsou kolem mě. Mně stačí opravdu maličko. Stačí mi, když jsou lidé kolem mě šťastní, a to dělá šťastným mě," zakončil.

Rekord pro Schicka, Hložka a Kováře. Leverkusen neprohrál už 48 zápasů a útočí na sezonu bez jediné porážky