Leverkusen ještě nemá vyhráno. Bayern potvrdil svůj zájem otestovat loajalitu Wirtze a dalších opor

Leverkusen ještě nemá vyhráno. Bayern potvrdil svůj zájem otestovat loajalitu Wirtze a dalších opor

Sotva německý talent Florian Wirtz v médiích projevil touhu setrvat v Leverkusenu, přichází zpráva v podobě zájmu Bayernu Mnichov. Ten se pokusí po nezdaru Liverpoolu a Manchesteru City otestovat jeho loajalitu, stejně jako v případě dalších opor čerstvého bundesligového mistra.

Zájem o jednadvacetiletou kometu potvrdil i sportovní ředitel bavorského obra. „Když je na trhu hráč takového kalibru, musíte jednat. Loni v létě přišel za podobnou sumu Harry Kane. Bayern tím získal absolutní top hvězdu. Zároveň tím ukázal, že je schopný zaplatit balík za kvalitního hráče," nechal se slyšet Max Eberl.

JE VZRUŠUJÍCÍ, CO SE TEĎ BUDE DÍT, KOMENTUJE DĚNÍ NA ANFIELDU KAPITÁN VAN DIJK. U VELKÉHO PŘERODU NECHCE CHYBĚT

Wirtz je na přestupovém trhu velkým lákadlem, ačkoliv by rád setrval v řadách Bayeru. Na této adrese má smlouvu do roku 2027 a Leverkusen se netají odmítavým postojem na jakoukoliv nabídku. Situace by se mohla změnit za rok, pokud za hráče bude vyplacena suma vyšší jak 100 milionů eur.

Bayern ale hodlá jednat ještě před začátkem další sezóoy. Wirtz by byl v Allianz Aréně vítanou posilou, stejně jako někteří jeho spoluhráči. Podle německého listu Bild chce mnichovský klub v táboře aktuálního šampiona získat také Jonathana Taha a Jeremieho Frimponga.

Foto: Bayer 04 Leverkusen